Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nenadni”napad”

nenadni”napad”

Podravljeni g. doktor….vesela sem da sem odkrila tale forum in da vas lahko prosim za nasvet…prvo se bom opisala :stara sem 35 let srednje postane, ne debela ne suha, s športom se ne bavim, sem pa drugače aktivna saj imamo doma precej dela. Na delovnem mestu pa sedim celih osem ur.Sem nekadilka tri leta, prej sem kadila tako bolj sezonsko…samo včasih.
Moj problem pa je sledeči…že pred časom sem začela zaznavati rahlo špikanje pri srcu…osebna zdravnica me je potolažila da to ni kaj resnega in da imam mogoče spet težave s pljuči kot pred 10. leti. Pri plučnem zdravniku niso ugotovili astme, sedaj pa čakam na izvedbo alergo testov. Zdravnica mi je pri prejšnem obisku predpisala tud teblete retafer…samo jih trenutno ne jemljem, ker sem imela malo slabšo kri. Včeraj pa sem na delovnem mestu doživela neke vrste” napad”, ki je sicer trajal samo nekaj trenutkov, a dovolj da me je čisto prestrašil…kar naenkrat sem dobila občutek da me bo zadušilo in da ne morem več dihati, in zdelo se mi je da me bo kar zmanjkalo. Kot da me bo kap. Hitro sem vstala in šla v kopalnico naliti vode, ki sem jo na sreč lahko spila. Ko sem se vrnila v pisarno sem imela popolnoma mehke noge in v prsih mi je srce močno razbijalo. Trajalo je 15. minut da sem se za silo pomirila. Cel popoldan sem se slabo počutila kot se še sedaj. Mami mi je poplden dala tabletko apaurin( je to narobe) zelene barve…potem se spala celo uro. Zvečer sem bila zelo slabotna.
Sedaj me spremlja močan strah, da se napad otežkočega dihanja ne ponovi…Sedaj sem za desnim ušesom še zatipala majno zatrdlino.
Prsimo za vaš nasvet kaj bi to lahko bilo. Ali moram nemudoma k zdravniku? Hvala za vaše mnenje in nasvet.

Domnevam, da ste doživeli prvi napad hitrega (?), nepravilnega (?) bitja srca, ki je trajal kratek čas. Taki napadi nastanejo v večini primerov pri povsem zdravih ljudeh, ki so vnekem stresnem stanju (velike skrbi, žalost, čezmerno pitje kave, itd.). V vsakem priemru bo prav, če boste šli k zdravniku, da vas bo pregledal in morda odkril kakšno majhno napako pri srcu, ki je do sedaj še ni odkril.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor. Ali lahko postanejo takšni napadi pogostejši in če so življensko nevarni. Včeraj sem bila pri zdravniku, pa mi ni dal nobenih zdravil. Zmeril mi je ptitisk( 107/70), navadno je še bolj nizek in rekel, da je možno , daje to od pritiska. Prosila sem za lexaurin, pa me je zavrnil, rekoč, da jih ne priporoča. Kako naj živim oz. na kaj naj pazim, da se to ne bo ponavljalo. Se lahko začnem ukvarjati s šprtom…tek, kolesarjenje, plavanje!
Hvala še enkrat.

nova
Uredništvo priporoča

Majhna zatrdlina ni povezana s srcem. Morda je povsem nenevarna lojnica. Kratkotrajnim (do nekaj minut trajajočim) napadom hitrega (?) nerednega (?) bitja srca, ki se ponavljajo zelo poredko, zdravniki ne pripisujemo posebnega pomena. Če pa se ponavljajo prevečkrat in bolnika skrbijo, je prav, da opravimo potrebne preglede in izključimo ali potrdimo bolezen srca. Ker vam zdravnik ne priporoča Apaurina in imate vtis, da ugodno deluje, si lahko nabavite sami v lekarni v prosti prodaji tablete Persen, ki se ga vzame po potrebi.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Najlepša hvala g. Cibic

New Report

Close