Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Kaj je narobe?

Kaj je narobe?

Pozdravljeni!
Sprašujem za prijatelja, ki mi do zdaj ni zaupal kakšne težave ima, prejšnjič pa se mu je zgodilo ko sem bila v bližini. Začelo ga je stiskati in močno boleti po celi levi strani, tudi v predelu srca. Težko je tudi dihal. Ni hotel k zdravniku in niti zdaj noče. Pozneje mi je povedal, da ima levo stran nekako modro in otrdelo (predvsem zgornji del).Zdaj je že 2. dan in še vedno ga stiska in boli, vendar ne tako kot pred dvema dnevoma. To se mu zgodi 1x na 3 mesece. Kaj bi to lahko bilo? Hvala in lep pozdrav!

V dopisu je premalo podatkov (starost, kadilstvo, krvni tlak, alkohol, dosedanje bolezni, itd.) za pravilen odgovor. Zelo verjetno gre za funkcionalne težave. Vsekakor svetujem pregled srca in EKG.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ta fant kadi in pije, hitro je živčen in pod vplivom stresa. Za najmanjše stvari se preveč sekira in zato je potem živčen…Star je 24 let. mislim, da ni imel nobene hujše bolezni, le ko je bil še majhen so mu morali odstraniti pol želodca. Upam da vam podatki kaj pomagajo. Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Na osnovi podatkov v drugem dopisu se mi še bolj vsiljuje misel, da gre pri bolniku za funkcionalne težave pri povsem zdravem srcu. Vsekakor pregled pri kardiologu ne bo odveč.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close