Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija dogodek pri plavanju

dogodek pri plavanju

Pozdravljeni!

Na morju se mi je pripetilo tole

Imam 50 let in visok pritisk,katerega z zdravili uspešno zdravim, tako da mi ne naraste čez 140/90. Plavam vedno kar daleč od obale in nikoli nimam kakšnih pomislekov, da bi se mi kaj zgodilo. Ne bojim se globine,oddaljenosti od obale… sedaj pa se mi je zgodilo, da me je kar naenkrat popadla groza, da sem predaleč od obale, da ne bom zmogla do obale, postalo mi je slabo, brez moči. Gledala sem na okrog, kje je kak plavalec, da mi bo pomagal, če bo potrebno. Zelo me je motilo sonce, ki se je odbijalo od morja, katero je bilo malo valovito. Ves čas sem si dopovedovala, da ne smem postati panična in da moram počasi plavati. Obrnika sem se na hrbet in potem je bilo malo bolje, čeprav mi je bilo še vedno slabo in me je tiščalo v prsih. Z zadnimi močni sem prišla do obale, vsa srečna, da se je vse skupaj lepo izteklo. Na obali je bilo potem vse v redu, razen tega, da sem se vsa tresla od strahu. V naslednjih dneh je bilo plavanje brez problemov, samo v bližini obale sem se bolje počutila.

Pred dvema mesecema sem nekaj podobnega doživela med vožnjo v avtomobilu. Takrat me je zelo tiščalo v prsih, bilo mi je slabo, tresla sem se in potilo. Ali imata ta dva dogodka kakšno povezavo? Ali so krivi hormoni?

Lepo vas prosim za pojasnilo.

Se vam lepo zahvaljujem LP ANA

Ko človek nenadoma izgubi občutek obvladanja trenutne situacije, ga neizbežno popade strah ali se bo rešil iz zadrege. Pri tem lahko nastanejo različne živčne motnje in občutek fizične (telesne) brezmoči. V klimakteriju so taka stanja kar pogost pojav. Če se vam bodo ponavljala, bodo na mestu ustrezni pregledi (ginekolog, kardiolog, nevrolog).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close