Najdi forum

strdki

Zdravo!

Ena od preiskav (MTHFR) je pokazala, da sem nagnjena k krvnim strdkom.
Sem noseca 6 tednov. Priporocali so mi jemanja heparina. Toda me malo skrbi, ce lahko to zdravilo skodi otroku? Ali poznate kake primere, ko so pacientke jemale to zdravilo in je bilo vse OK glede razvoja otroka.
Nekje sem prebrala, da v casu zdravila ni dobro zauziti precec vitamina K?

Hvala za odgovor.

Lidija.

Iz dopisa ni razvidno kdo vam je priporočil jemanje heparina. Gospa prof. Polona Peternel s Klinike za žilne bolezni v Ljubljani, strokovnjakinja za predmetna vprašanja, ima naslednje mnenje: Nosečnica, ki jemlje folate po priporočilu ginekologa je primerno zaščitena pred zapleti. Če pa je že prebolela vensko trombozo, je prav, da se zaščiti s heparinom.

Če želite več informacij, jo lahko pokličete in ji poveste, da jo kličete po dogovoru z mano.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lidija!

Poznam kar nekaj primerov, ko so med nosecnostjo jemale heparin. Pri vseh je bilo vse v redu, bile bi namrec zelo ogrozene, ce ga ne bi jemale. Pri vseh antikoagulantnih terapijah je potrebno paziti, da v telo ne vnasamo prevec K vitamina, prav tako moramo biti pozorni na to katera druga zdravila jemljemo (npr. aspirin ima enak ucinek kot heparin, zato raje vzamemo lekadol ali panadol).
Ce imaste kaksno vprasanje, me kontaktirajte na mail.

LP, Simona

New Report

Close