Najdi forum

Vprašanje

Pozdravljeni!
Pri 18-letih (pregled za vozniški izpit) so mi ugotovili šum na srcu. Ker sama nikoli nisem imela težav s srcem, je pri tem tudi ostalo. Sedaj sem stara 27 let in leto nazaj sem se želela ukvarjati s padalstvom in potapljanjem.

Na pregledu pa so mi ugotovili naslednje:
Diagnoza: Suprahisarni kongenitalni AV blok III.stopnje, stanje po elektrofiziološki študiji.
V EKG-ju je prisoten sinusni ritem, s kompletno AV disociacijo in ozkimi QRS kompleksi z osnovno frekvenco 45/min, občasno je prisoten ventrikularni fokus s fiksnim kaplingom.
Ehokardiografija je pokazala normalno funkcijo preddvorov in prekatov, prisotna pa je komletna disociacija atrijev in ventriklov.

Zanima me vaše mnenje o tem izvidu, saj se sama nikakor ne morem sprjazniti s tem, da ne bi mogla opraviti tečaje. Moram povedati, da sem se že velikokrat potapljala in skakala s padalom (do sedaj tandemsko), pa nisem imela nobenih težav.

Kaj menite vi?

Lep pozdrav! Mojca

Odgovor na vaše vprašanje je zahteven, zato vas prosim, da se obrnete na kardiologa, ki je ugotovil opisane spremembe.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

zanima me ker hodim na dializo in dobiva heparin ali je nujno da jemljem aspirin protekt 100 včasih ga namreč pozabimvzeti nisem povedala da sem maja bila operirana štiri baypsi hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Priporočam vam, da dosledno jemljete zdravila, ki so vam jih predpisali zdravniki, ki skrbijo za vaše zdravje. Če kdaj pozabite vzeti aspirin, naj bo to čim redkeje.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close