Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija kaj bi lahko bilo

kaj bi lahko bilo

Pozdravljeni!

Naj opišem svoj dogodek, ki se mi je zgodil pred dvema mescema. Pri popolnem mirovanju mi je naenkrat začelo srce močno biti (5 sekund), takoj za tem tema pred očmi, grozna slabost, in mravlinci po nogah in rokah (utripa pa sploh ni bilo več čutiti). Bilo je tako hudo, resnično hudo, da sem mislila, da bom umrla. Privlekla se me do umivalnika, glavo potisnila pod mrzlo vodo, spila 2 dl močno sladkane vode, in zelo globoko dihala, ob hčerkinih besedah “kaj mi je” sploh nisem mogla govoriti – mislim, da od šoka – saj sem bila prepričana, da se borim za življenje. Po petih minutah je bilo bolje. Ulegla sem se – karnaenkrat pa spet, močna slabost in tema pred očmi – takoj so me odpeljali v dežurno ambulanto, do katere imamo 15 min.
Ko sem prispela tja je bilo vse vredu, le, da so se mi roke in moge močno tresle.
Naredili so mi EKG, ki je bil vredu, po umiritvi je bilo vse OK, le glava me je začela boleti, vendar je minilo čez 30 min.
Zdravnica je rekla, da to ni bilo nič nevarnega, da naj se oglasim pri svojemu zdravniku, če me bo dal na kakšne preglede.

Naj povem, da se mi zgodi ca. 1- 2 v mesecu, da mi srce, kar podivja za nekaj sekund – ob mirovanju / oblije me slabost, zavrti se mi – traja 2-3 minute in potem je Ok. Zgodi se mi tudi 1 v mesecu, topa bolečina v presnem košu, ki se razširi proti grlu in me stiska da težko diham, vendar po 5 min. mine.

Prosim povejte mi kaj bi to lahko bilo
p.s. (Stara sem 34 let, 170/60, kadilka 20 cigaret dnevno)
Zaradi srčnega infarkta je umrla babica, pa tudi mama jemlje tablete za srce ali je družinsko to kaj povezano.
Naj povem, da dobim tudi hudo prsno bolečino in pa hiter utrip srca že pri pospravljanju hiše ali pri malo hitrejši hoji.
Hvala za nasvet!
Hvala!

Kratke ali daljše napade hitrega bitja srca doživljajo mnogi ljudje. V mnogih primerih, zlasti pri mladih, so napadi živčnega izvora (ljudje, ki doživljajo živčne napetosti, depresivna razpoloženja). Pri starejših ljudeh gre v večini primerov za srčne bolnike. Glede na vašo starost in na dosedanji potek bolezni menim, da ne gre za napade pri srčni bolezni. Ob napadu hitrega bitja srca ste “potisnila glavo pod mrzlo vodo”. To je bilo zelo prav. Vaš zdravnik naj vam razloži še druge ukrepe s katerimi si ob ponovnem napadu hitrega bitja srca lahko pomagate sami. Ker pri dolgih napadih bolnika včasih obide slabost, si prizadevamo, da jih skrajšamo tudi z zdravili.

Zelo vam priporočam, da opustite kajenje, ki, kot vam je gotovo znano, močno kvari srce.

Navedli ste samo eno vrednost krvnega tlaka. Ali imate visok krvni tlak? Priporočam vam pregled pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jessa mi prosim posreduješ mail, rada bi ti pisala, ker imam iste probleme, lp !

New Report

Close