Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija zbadanje v srcu

zbadanje v srcu

lep pozdrav!imam eno vprašanje in ga vam bom kar predstavila!
sem stara 17 let in pogostokrat začutim zbadanje v območju srca!mene kar sredi dneva začne zbadat tri minute potem pa je spet v redu in to se ponavlja ne periodično,včasih en teden dvakrat,včasih pa dva meseca nič!mislila sem da je to od kakšnega napora,ampak to sploh ni tako,včasih samo ležim,pa me začne,drugič ko se učim,ali ko kuham…pa tudi od stresa ni,ker se mi pojavlja tudi med počitnicam,ko nimam nobenih skrbi!!
hvala za odgovor!!
p.s.včasih tudi ponoči!!
tinkara*

Zbadanje pri srcu ni znak bolezni srca, pač pa močnih živčnih vplivov na srce. Take težave v večini primerov imajo ljudje, ki imajo življenje polno stresov.
Zdravimo jih z nizkimi odmerki pomirjeval, predvsem pa z redno športno rekreacijo. Vsekakor je prav, da gre bolnik enkrat na pregled k zdravniku.
(krvni tlak? EKG? izvidi krvi?)

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ja,vse to sm že nardila,pa je vse blo ok,sam mene še zmerej zanima zakaj se mi to dogaja?pa sej pravim,da nism nč pod stresom,k itak ni šole,drgač pa itak nimam bit kej pod stresom!
hvala

nova
Uredništvo priporoča

Tinkara,

napisali ste, da ste opravili že vse preglede in da je bilo vse “ok”. Iz vašega odgovora sklepam, da ste opravili vse preglede pri kardiologu in da kardiolog ni ugotovil nobene organske bolezni srca. Verjetno vam je tudi povedal, da zelo velikokrat ne najdemo zadovoljive razlage za nastanek bolečin v predelu srca pri povsem zdravem srcu. Vsekakor je treba izključiti obstoj kakšnega kroničnega vnetja (tonzile, žolčnik, ledvice, ščitnica, itd.).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ne skrbi, tudi mene dostikrat zbada pri srcu, zato sem šel k kardiologu na detaljni pregled srca in ni bilo nič posebnega. To špikanje je samo srčna mišica, ni panike.

New Report

Close