Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srcne tezave?

Srcne tezave?

Spostovani gospod doktor!

Zahvaljujem se Vam, da odgovarjate na nasa vprasanja in dajete mnenja nam, ki smo vcasih ze res obupani.

Moje tezave so se zacele nekje 3 tedne nazaj, ko sem (brez utemeljenih razlogov) zacel sumiti, da imam bolecino pri srcu.

Bolje ko se mi je dozdevalo bolje so bolecine res nastajale. Po dveh tednih (ceprav sem se pocutil vredu in bolecine ni bilo v primeru, da sem bil zaposlen z stvarmi) sem preventivno obiskal zdravnika. Le ta mi je zmeril pritisk ter poslusal srce. Posebnosti niso bile ugotovljene.

Glede na to, da mi zdravnik ni upal potrditi, da bi lahko bilo vse OK je v menu pustilo dodaten strah. Zato sem cez nekaj dni obiskal zdravnika ponovno in zahteval EKG pregled (zgolj v potrditev, da je vse OK in da na tezave z EKG-jem, ki bo normalen pozabim…)

…Pa temu ni bilo tako. (podatke o EKG boste zasledili spodaj) Odkar EKG ni bil tisto kar sem upal in pricakoval se mi stalno dogaja, da ne morem odmisliti oz. se zaposliti brez da bi preverjal ali je bolecina tam ali ne. Veckrat dobim napad, v kateremu me zdrav razum opusti in razmisljam le se kdaj se bo zgodilo kaj slabega s srcem (posledicno se mi zvisa impulz in vcasih se zacnem teresti, bolecina obicajno takrat ni prisotna).

Kadar je bolecina prisotna je prisotna samo pod levo pazduho nekje na centru in je zgoca bolecina (kot bi imel odprto rano). Nekaj casa me je bolelo tudi na pritisk levega prsnega kosa. Bolecina pride obcasno in je prisona lahko v vseh stanjih (sedenje, lezanje). Ob povisani aktivnosti nisem opazil vecje bolecine, vasih je kljub teku ali cemu podobnemu ni bilo prisotne.

Splosni zdravnik mi je glede na EKG napisal napotnico za Kardiologa, ki ga imam sele 28.7.03. Ko sem sp. zdravnika vprasal ce sem v kaksni zivljenski nevarnosti je samo rekel, da niti zase ne more trditi, da bo se ziv naslednjih 30 min. Tako sem namesto pomirjene besede dobil zgolj dodaten razlog za strah, katerega morda sploh ne potrebujem.

Star sem 21 let, 80 KG in 175 CM. Brez kaksnih resnih tezav v preteklosti. V druzini ni bila zabelezena angina pektoris ali srcni infarkt. Vendar pa sta oba oce in mati imela probleme s srcem, za slednjega je bilo ugotovljeno, da najvrjetneje izhaja iz psihicno-obremenitvenih razlogov.

EKG rezltat:

Intervals:
PR 590 ms
P 78 ms
PR 130 ms
QRS 86 ms
QT 316 ms
QTC 416 ms

axis:
P 0 5.7
QRS 63
T 47

P (II) -0.12 mV
S (V1) -0.71 mV
R (V5) 1.30 mV

SINUS TAC – CARDIA
LEFT ATRIA – ABNORMALITY
INOMPLETE RIGHT BUNDLE BRANCH BLOCK

AT-1 C 1.91

Zelo sem razocaran nad Slovenskim zdravstvenim sistemom, ki mi do danes ni dal vec kot le posmeh, neresno obravnavanje, ignoranco ter nekaj nadiranja in jasno nobene tople besede oz. pomiritve, ki jo v teh trenutkih res krvavo potrebujem.

Prosim Vas za: Razlago EKG-ja. Ali smatrate, da je moj strah in skrb, da bo slo nekaj zares narobe upravicen? Cesa naj se izogibam na podlagi EKG?

Ce imate kakrsenkoli nasvet se priporocam.

Iskreno se Vam zahvaljuem za obravnavanje.

Andrej.

Spostovani!

Dodajam se to, da so mi ob ponovnem EKG-ju naslu le: Left Atrial Enlargement.

Prosim Vas, da mi razlozite tudi slednje.

Hvala za pomoc!

Andrej

Številke ob imenih segmentov P-PR-QRS-QT-QTC, ki so bistveno pomembni pri oceni EKG, so v mejah norme. Pri njihovem vrednostenju je “programiran čitalec” ugotovil “nenormalnost” v levem preddvoru in moteno prevajanje električnega dražljaja v desni polovici srca. Take spremembe so lahko stalno prisotne, lahko pa občasno. Niso pa vzrok za bolečine pri srcu ali za motnjo v delovanju srca.
Nagibam se k mnenju, da ni potrebno nobeno zdravljenje srca. Priporočam le redno športno rekreacijo in zdrav slog življenja. Če se stanje ne bo popravilo, bodo morda potrebni nizki odmerki blagih pomirjeval. Vsekakor pričakujem, da boste dobili dokončno mnenje od kardiologa, ki bo ocenil stanje srca po temeljitev pregledu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close