Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija ARITMIJA? TAHIKARDIJA?

ARITMIJA? TAHIKARDIJA?

Spoštovani,
prosim če mi pojasnite diagnozo:

”Fibrilatio atriorum cum tachyarrthmia absoluta paroxism alis: Cardioversio medicamentosa Cor ath. comp.”

Gre se za očeta starega 65 let..

Prosim za kratko pojasnilo diagnoze ter načina zdravljena te bolezni (medikamentozno zdravljenje, operacija oz. srčni spodbujevalnik ipd..)..
Zakaj sploh pride do te bolezni? Ali je lahko vzrok koronarna bolezen ali pa je možni vzrok psihične narave. Naj omenim še eno dejstvo. Oče je dolgoletni psihični bolnik, ki že 30 let jemlje razna pomirjevala..
Pri analizi krvi je imel sedimentacijo kar 80… Ali je vzrok bolezen srca ali pa kaj drugega (pred kratkim je prebolel ”prehlad”)..

Hvala za vaš odgovor!

Lep pozdrav!

Fibrillatio atriozum cum tachyarrhythmnic absolute parowis mali pomeni, da bolnik boleha za nenadnimi napadi hitrega nerednega bitja srca zaradi trepetanja preddvorov.
Vzroki za take napade so številne bolezni. Pri bolniku starem 65 let pridejo v poštev prvenstveno koronarna bolezen in visok krvni tlak. Neodvisno od starosti so podvrženi takim napadom organsko zdravi ljudje, ki imajo duševne težave.
Bolnike, ki imajo napade nerednega bitja srca, zdravimo z raznimi zdravili. Če ta ne delujejo, uredimo delovanje srca z električnim šokom (kardio verzije). Zgodi pa se nemalokrat, da je naše zdravljenje neučinkovito, v tem primeru neredno bitje lahko ostane in bolniku damo navodila kako naj se zdravi. Damo razna zdravila za podporo srca, za odvajanje vode itd. Spodbujevalnik damo, če srce bije zelo počasi (pod 40 utripov na minuto). Operacija srca ne more popraviti te bolezni. Zelo pospešena sedimentacija krvi je navadno prisotna pri dolgotrajnih boleznih. Verjetno osebni zdravnik vašega očeta se že trudi, da bi odkril vzrok.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Zanima me, ali je aritmija dedna?

Moj oče se je dolga leta zdravil za to boleznijo in nekaj mesecev po drugi DC konverziji doživel nenadni srčni zastoj in umrl v 78. letu starosti.
Bil je dnevno fizično aktiven (vrt, kolo, sprehodi, avto ipd…).
Bi pa le pripomnil moje opažanje, da pač nekateri osebni zdravniki žal bistveno premalo opozarjajo svoje res dolgoletne paciente na resnost te bolezni in na to, kako naj živijo s to boleznijo in čemu se naj izogibajo.

Dejstvo pa tudi je, da v svetu interneta mi laiki lahko marsikaj sami izvemo na takšen način, kot ga omogočate tudi vi, za kar se vam lahko le lepo zahvalimo.
Lep pozdrav in že v naprej hvala za odgovor
Marjan

nova
Uredništvo priporoča

Aritmija ni dedna, pač pa je dedno nagnjenje k neki bolezni. Poznamo družine v katerih so eni člani nagnjeni enim boleznim, drugi drugim. Ali veste kako je v vaši družini in pri vaših ožjih sorodnikih?

Ko smo stari 70-80 let, se začnejo kazati “starostne” bolezni, najbolj kot srčne bolezni. Kronične aritmije, kot je imel vaš pokojni oče, so zelo pogost pojav. Zadovoljivo uspešno se zoperstavljamo “starostnim” boleznim z zdravim slogom življenja. Se ga držite?

Zdravil, ki bi občutno upošasnjevala naše staranje, žal ni.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close