Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Kardiologija in problemi srca in ožilja

Kardiologija in problemi srca in ožilja

Spoštovani uporabniki,

kot veste Društvo za zdravje srca in ožilja sodeluje na našem sistemu že od samega začetka, in za vas pripravljajo raznorazne članke in prispevke, ki so kakorkoli povezani z zdravim življenjem ter srcem in ožiljem.

Sedaj pa se je v našo virtualno posvetovalnico pridružil še primarij. dr. Boris Cibic, eden najbolj priznanih kardiologov pri nas in v svetu. Do sedaj smo občudovali njegove prispevke, sedaj pa se bo trudil in podal še kakšno virtualno informacijo, kar tukaj preko foruma.

Vse uporabnike pa naprošam in sporočam, da naj bodo potrpežljivi, saj bodo vsa vprašanja, ki jih boste postavljali romala do njega preko mene.

Kot vam je znano, je internet tehnologija nove dobe, zato je primarijevo znanje računalništva na bolj začetni ravni, vendar se je kljub svojim dolgoletnim stažem sedaj spoprijel tudi z najnovejšimi tehnologijami.

Zato prav lepo naprošamo, da ne postavljate vprašanj kar vse povprek, ampak preberite in vprašnje čimbolj podrobno postavite. Pri tem forumu boste morali na odgovor čakati nekoliko dlje, ravno zaradi razloga, da bodo vsa vprašanja romala premo mene, kar bo nekoliko podaljašalo odzivni čas.

Še enkrat prosim za potrpežljivost in zaželimo primariju Cibicu čimveč zadovoljstva tudi pri tem delu z nami, zaželimo pa mu tudi veliko potrljenja z nami.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Lep pozdrav,

pred kratkim sem bil na pregledu, ugotovili so povečan LDL holesterol in sicer 3,9 mmol/l (še ena druga vrednost holesterola je bila nekaj nad priporočili)

Imam enostavno vprašanje:

kako je mogoče, da imam povečan holesterol, če:
sem vegetarijanec, ki pazi na maščobe in zdravo prehrano
se relativno redno ukvarjam s športom
ne kadim, sem popoln abstinent, star sem 35 let!
res opravljam stresno službo!

Za odgovor in (morda še kratek nasvet za moj primer) se vam lepo zahvaljujem in želim veliko uspeha.

Klemen Podjed

V dopisu ste navedli samo en izvid LDL-holesterola. Nekoliko pravilen odgovor bi bil možen, ko bom razpolagal še s kontrolnim izvidom, izvidom drugih krvnih maščob in morebitnim podatkom o vrednostih maščob v krvi pri ožjih sorodnikih.

Prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close