Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Akutne težave s srcem

Akutne težave s srcem

Spoštovani,

imam vprašanje v zvezi s težavami s srcem, ki jih opažam. Včeraj sem v mirovanju (ležanje) po kosilu začutil nenadno močno razbijanje srca, naj omenim, da se mi je to zgodilo prvič in nikoli nisem imel težav s srcem. Stanje se je umirilo po nekaj minutah, ko sem se skoncentriral na dihanje ter dihal globlje. Težava se je tekom dneva umirila, vendar pa se mi je enako zgodilo zvečer, pred spanjem. Srce mi je začelo znova močno biti, tako da nisem mogel zaspati, to je trajalo veliko dlje kot popoldan.
Ker prej nisem nikoli imel teh težav, me to zdaj kar precej skrbi. Ne vem ali gre le za enkrat nenaden pojav ali pa se za zadevo skriva kaj več.
Sem moški, star 39 let, ne kadim, alkohola ne pijem, izogibam se kofeinskim napitkom.
Je pa res, da imam prekomerno telesno težo, 135kg na 183cm, nimam posebej stresnega življenja. Kljub povečani telesni aktivnosti v zadnjih dveh mesecih (nič pretirano intenzivnega) in normalnem prehranjevanju sem pridobil cca 10kg telesne mase.
Gre le za normalen pojav ali je nujno obiskati osebnega zdravnika, kasneje kardiologa?
Lep pozdrav

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

opisane težave so lahko povsem nenevarna nadprekatna tahikardija, ko srce prične zelo hitro in redno biti; napade lahko sproža nehoteno živčevje, praviloma niso dolgotrajajoči, nastanejo in prekinejo se nenadno. Kljub precejšnji neprijetnosti življenja ne ogrožajo in po enem napadu posebno ukrepanje ni potrebno. Vkolikor pa bi se napadi pojavljali pogosto, tudi vsak dan, je smiseln poskus z blokatorjem beta, ki ga predpiše Vaš zdravnik ter napotitev h kardiologu, ki oceni potrebo po dodatnih ukrepih.

Možna je tudi prekinitev aritmije z raznimi ukrepi, denimo “manevrom Valsalva”, ki ga izvedete tako, da skušate izenačiti tlak v notranjem ušesu (se primete za nos, zaprete usta in skušate pihniti, kot če bi imeli zaprta ušesa) in se hkrati napnete kot pri veliki potrebi. V nekateri primerih pomaga tudi, če si oplaknete obraz s hladno vodo.

Skratka – nenevarno, neprijetno in v primeru le enega dogodka nadaljnje ukrepanje ni potrebno.

Objava čaka odobritev

New Report

Close