Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Merjenje pritiska doma in zaznana aritimija

Merjenje pritiska doma in zaznana aritimija

Spoštovani,

pred tremi dnevi je pri merjenju pritiska doma aparat pri eni meritvi zaznal aritmijo.
Zanima me, ali lahko ta pojav pomeni težavo in razlog za obisk osebnega zdravnika?
Približno uro pred merjenjem se ukvarjal z rekreacijo (starost 66).

Posredujem meritve pritiska s tega dne (vse torej na isti dan, z razmakom približno 2 minuti):
1) 114/65, utrip 64
2) 99/63, utrip 67
3) 102/65, utrip 65 – ZAZNANA ARITMIJA
4) 98/66, utrip 62

Po treh dneh sem ponovno meril pritisk, tokrat so bile meritve:
1) 112/69, utrip 54
2) 98/70, utrip 58
3) 111/71, utrip 57
4) 103/68, utrip 57

Tokrat torej brez zaznane aritmije, je pa videti nekaj nihanja (gor/dol).
So ta nihanja kaj posebnega?

Vnaprej se vam zahvaljujem za mnenje o enkratno zaznani aritmiji in glede nihanja vrednosti.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

meritve so super, razen krvni tlak je kar nizek – je tak običajno ali jemljete zdravila za zniževanje? Vsekakor “nismo roboti”, zato je vedno prisotno poskakovanje krvnega tlaka, tudi merilci niso 100 % učinkoviti in obstajajo manjše napake pri meritvah.

Znak aritmije na merilcu boljše naprave pokažejo, če utrip ni povsem reden. Najpogosteje je vzrok bodisi kakšen prezgodnji utrip, kar je običajno, lahko pa gre tudi za kakšne druge vrste aritmijo (ki je glede na normalne pulze manj verjetna). Vsekakor ne bi bilo odveč opraviti posnetka EKG – ob priliki, nič nujnega.

Spoštovani,

lepo se vam zahvaljujem za odgovor.
Pred tremi meseci sem pri zdravniku na preventivnem zdravstvenem pregledu opravil EKG, izvid:
sin ritem fr 55 miin, intem tip

Pritisk je bil na tem pregledu 130/92; pri merjenju doma je običajno res nižji, zdravil ne jemljem.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

Vzorni izvidi torej 🙂 Srečno dalje!

New Report

Close