Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Visok srčni utrip

Visok srčni utrip

Pozdravljeni.
Stara sem 21 let in že dlje časa sem opažala težave (utrujenost, vrtoglavica), ki sem jih pripisala malenkost nižjemu pritisku (112/70). Opažam pa, da je moj srčni utrip, kljub takšnemu pritisku, v mirovanju precej visok, nekje okrog 85. Posledično sem pred nekaj meseci opustila kajenje, alkohola ne uživam, prav tako zelo redko posegam po energijskih pijačah ali kavi, nisem pa ravno v dobri kondicijski pripravljenosti.
Bi znalo biti to zaskrbljujoče oz. je potreben obisk zdravnika, ali lahko srčni utrip znižam na naraven način?

Hvala in lep pozdrav.

Živjo,

najprej čestitke, da ste se “uprli” razvadam, kar ima na Vaše zdravje zagotovo dolgoročno dobre učinke.
Sam višji srčni utrip v mirovanju, sploh, če ste utrujeno in vrtoglavi, ni zaskrbljujoč in je pogosto posledica omenjene utrujenosti. Vsekakor ni vzrok.
Poskusite biti bolj telesno aktivni in sčasoma bo utrip v mirovanju zagotovo upadel. Nič ne bi bilo napak tudi, če Vaše skrbi zaupate še Vašemu zdravniku ob priliki, verjetno bi bilo dobro pregledati ščitnične hormone.

New Report

Close