Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Prošnja za nasvet

Prošnja za nasvet

Pozdravljeni,

na vas se obračam s težavo,ki se pri meni pojavlja zadnji teden. Vsake toliko časa (nekajkrat v uri) se mi je čez dan pojavil občutek, kot ga dobiš, če na hitro vstaneš. Srce mi začne razbijati, težje zadiham, utrip čutim v grlu, pritisk v prsnem košu, nato se ta občutek razširi v glavo (občutim manjši, neboleč pritisk) in potem mine. To se mi dogaja tudi ko sedim, ležim, počivam, ko opravljam vsakodnevne obveznosti (delo na računalniku, pospravljanje itd.). Drugih težav nimam, le občasne težave z bolečim grlom, zvečer ko se umirim malo pokašljujem. Vročine nimam. Merim si tudi pritisk. Navajam nekaj meritev:
108/71 (pulz 71), 93/64 (pulz 67), 97/58 (pulz 81), 110/68 (pulz 74), 125/81 (pulz 68)
Naj omenim, da imam že na splošno precej nizek krvi tlak, vendar do sedaj nisem imela s tem težav, prav tako nisem imela nikoli težav s srcem. Stara sem 29 let, višina 167 cm, 62 kg, nekadilka, telesno zmerno aktivna. Po posvetu z osebnim zdravnikom so mi opravili EKG.
Rezultati:
BP 128/88
HR 97/min
P-Axis 70°
QRS-Axis 234°
T-Axis 70°
RR 618 ms
P134 ms
PQ 160 ms
QRS 100 ms
Qt 358 ms
QTc 455 ms

Sinus rhythm
Indeterminated electrical axis
S1 S2 S3 pattern
Incomplete right bundle branch block
Consider right ventricular hyperthropy
Possible abnormal ECG

SpO2 98%
Zdravnik mi je predpisal tablete Byol 1,25 mg (1 tableta 1x dnevno). Do danes so se težave malo umirile, še vedno pa velikokrat na dan dobim občutek, ko mi srce začne malo razbijati, utrip občutim v grlu, nato pa občutek mine. Pri tem malo težje zadiham, občutim pritisk v prsnem košu. Prosim vas za nasvet, kako postopati naprej. Zavedam se, da so moje težave lahko povezane s stresom, saj sem bila v zadnjem času tudi obremenjena in pod stresom. Me pa res zelo skrbi, da ni kaj resnejšega.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav, Ana

Spoštovana,

o ekstrasistolah sem zapisal že veliko, malce pobrskajte po forumu.

Glede EKG – ne govori za pomembnejšo nepravilnost, verjetno le za t.i. položajne anomalije. Vsekakor bi bilo dobro, po ponovnem pričetku ambulantnega dela, opraviti kardiološki pregled z UZ srca, Vaše stanje pa zagotovo ni zaskrbljujoče. Byol v nizkem odmerku je le simptomatično zdravljenje – če Vam je po njem bolje, ga seveda jemljite, sicer ni potrebe.

Najlepša hvala za Vaš odgovor, bom poiskala po forumu.

Lep večer želim, Ana

New Report

Close