Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolecina – levi del prsnega kosa

Bolecina – levi del prsnega kosa

Spostovani,

Imam eno tezavo, ki mogoce ni resna ampak bi vseeno vprasal, ce mi priporocate pregled.

Vcasih cutim bolecino v levem delu prsnega kosa in obcasno se bolecina razsiri do dela pod pazduhom. Najbolj pogosto se to zgodi na zacetku teka oziroma v prvih 2-3 minutah. Nato tempo malo upocasnim, bolecina se umiri in nadaljujem naprej z normalnim tempom. En mesec nazaj se mi je podobna bolecina pojavila med spanjem, ko sem lezal na levem boku z roko navzgor pod vzglanikom. Bolecina je bila dokaj mocna, da me je zbudila – nato sem vstal, pocakal 5 min in je bolecina izginila.

Ali menite, da je potreben pregled oziroma dodatno testiranje? Januarja sem imel EKG pregled (redni sluzbeni pregled) pa so bili rezultati po mnenju zdravnice v redu, bolecine pa nisem omenjal. Trenutno obcasno cez dan cutim majhno bolecino.

Vnaprej hvala za odgovor.

LP

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete, niso povsem značilne za t.i. angino pektoris (AP), a vseeno včasih previdnost ni odveč. Praviloma se AP pojavlja le ob večjem naporu, vendar vsi, ki so jo opisovali, povejo, da je tako huda, da jih ustavi, ob tem so tudi močno zasopejo. Po obdobju počitka navadno lahko bolniki z napori nadaljujejo, lahko se AP sploh ne ponovi več. Omenjene težave se pojavljajo vsakič ob naporu enake intenzivnosti, praviloma sčasoma težave napredujejo.

Vkolikor podobna bolečina nastane v mirovanju, pomeni, da so srčne (koronarne) žile že tako zožene, da srce premalo kisika dobi že v mirovanju. Takrat ni moč pričakovati, da bi zmogli kaj več kot nekaj korakov ali krajšo hojo po ravnem in bi AP ponovno sprožili.

Vsekakor menim, da je edini dokončni odgovor, ali gre za nevarne težave ali le občasne bolečine, ki s srcem nimajo povezave, nadaljnja kardiološka obravnava, sploh, če se težave vlečejo predolgo, ste že v letih, imate druge pridružene bolezni ali razved oziroma imate srčno-žilne bolezni v družini.

New Report

Close