Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Preskakovanje srca

Preskakovanje srca

Pozdravljeni,

Imam problem glede preskakovanja srca. Namreč sem stara 33 let, imam 3 majhne otroke (posledično ne spim dobro že cca. 7 let, zbujanje na 15min do 1 ure). V zadnjem času sem opazila da se mi pogosto pojavljajo preskoki srca. Ko si tipam utrip na roki čutim da mi utrip spusti ob tem pa srce močno zabije. To se mi dogaja tako v mirovanju kot med sprehodi, telovadbo, po telovadbi. Strah me je tega ker se dogaja tudi med oz. po telovadvi (predvsem pa v dnevih ko zelo slabo spim). Čakam na holter srca, in ultrazvok (ki, ga imam šele novembra). Kardiolog mi je poslušal srce in me napotil na nadaljnje raziskave, je pa rekel da misli da ni nič nevarno. Naredili so mi večkrat Ekg, kjer so bili preskoki vidni. Nazadnje so mi naredili Ekg, ko mi je presekakoval vsak drugi utrip. Zdravnik je rekel, da imajo to vsi in da to ni nevarno, da pa imam zelo pogoste ekstrasistole. Ampak mene vseeno zelo skrbi, saj se mi to dogaja vsak dan, zelo pogosto. Skrbi me tako zelo, da sploh ne morem normalno funkcionirati, cel dan štejem in si merim utrip. Tudi z družino nisem sproščena, za kar mi je zelo hudo. Do novembra pa je še zelo zelo daleč… Pregledali so mi kri za ščitnico in ostale parametre za kri. Vse je ok. Razen povišanega holesterola (6.9). Drugače sem velika 170 in imam 65 kg.
Bojim se tudi telovaditi, ker nevem če je ve ok s srcem.
Prosim za vaše mnenje.

Hvala.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljena,

malce pobrskajte po nedavnih objavah foruma. Na temo ekstrasistol sem zapisal že veliko.

Se opravičujem… ampak drugače sem prebrala že veliko na vašem forumu, oz. skoraj vse. Samo ponavadi pišejo, da se pojavljajo samo v mirovanju. Pri meni pa se pojavljajo tako v mirovanju kot v gibanju oz. takoj po njem.
Zanima me predvsem to, ker se mi skoraj vedno pojavljajo takoj (ko se ustavim) po telovadbi oz. hoji v hrib. Ko se umirim pa prenehajo. In pa veliko bolj pogoste so v dnevih, ko zelo slabo spim-to pomeni če že tretji dan spim smo po 2 uri na noč (takrat se pojavljajo skoraj cel dan, s tem da se takrat vmes pojavljajo še napadi zelo hitrega bitja srca-150 utripov na minuto, ki pa minejo če parkrat zadržim sapo). Res me je strah, da ni kaj zelo narobe s srcem.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

ni res, da so praviloma vezane le na mirovanje, pojavljajo se lahko tudi med naporom, vendar (v primeru nenevarnih ekstrasistol) jih je pomembno manj. Po naporu se seveda pojavijo ponovno.
Seveda – sploh, ker Vas je strah in to težave dejansko še potencira – je priporočljiv pregled pri kardiologu, s ponedeljkom se ponovno štartajo vsi pregledi (končno). Smiselno bi bilo opraviti tako UZ srca kakor obremenitveni test.
Glede na opis težav, Vas lahko pomirim, skoraj gotovo ni nič resnega, kar pa ne pomeni, da ni neprijetno!
Srečno.

Pozdravljeni!

Stara sem 16 let in od sredine januarja letos pogosto doživljam preskakovanje srca. Od začetka letos imam tudi težave z anksioznostjo in paničnimi napadi, pa so rekli da je to zaradi stresa. EKG sem delala 3x in je bilo vse normalno (razen pospešenega srčnega utripa; zaradi straha) nazadnje sem ga naredila pred dvema mesecema. Največkrat čutim preskakovanje srca, ko se uležem zvečer in se “umirim”. Traja približno 10 sekund, potem pocasi neha. Se mi pa je že zgodilo 3x med sprehodom (brez napora) da je samo enkrat ali dvakrat močno udarilo, potem pa minilo. Sama priznam, da sem pod velikim stresom že od novega leta. Včasih uzamem tudi Persen. Je res kriv stres?…Res upam na odgovor, saj me je res strah. Hvala!

Točno o tem sem pisal v tej temi (in nekaj sorodnih).

Nič nevarnega, a precej neprijetno. Poskusite se umiriti in bo bolje. Verjetno pa Vas bo pomiril šele obisk kardiologa z opravljeno objektivno diagnostiko.

Pozdravljeni zanima me kaj je vertikalna srcana os

na kg pise sinusni ritem vertikalna srcna os je to kaka diagnoza ali ne ?
lep pozdrav

Pozdravljeni

Vertikalna srčna ose ni diagnoza temveč EKG ugotovitev smeri električnega prevajanja srčne mišice.

LP

Pozdravljeni, imam podobno preskakovanje srca, začelo se mi je pojavljati po stentiranju.. 2 meseca po stentiranju se je najprej pojavilo preskakovanje občasno morda 1x na pol ure (občasno)… čez dva meseca kasneje morda 5x na pol ure.. Sedaj je december.. preskakuje konstantno zjutraj, čez dan zvečer.. Pri športu opažam, da me ponovno “tišči” v prsih ko grem s pulzom nad 130-133.. potem pa lahko preskočim to bolečino in pridem s pulzom tudi na 145… Zadnje dni težko tudi zaspim, ker me tej preskoki budijo.. Sem v navezi z zdravnikom in kardiologom. Zdravnik mi je predlagal lexaurin (pomirjevalo pred spanjem).. Kardiolog mi je svetoval naj se ob preskakovanjih če ne minejo obrnem na urgenco (EKG)..

Spoštovani

Domnevam da gre za t.i. ekstra sistole (predčasni utripi), ki znajo biti zelo moteče. Veliko ljudi živi celo življenje s temi sicer nenevarnimi vendar kot rečeno, motečimi prezgodnjimi utripi. Nekatera poživila (kava, čaj, alkohol, cigarete itd.) kakor tudi stres, lahko sprožijo ali povečajo pogostost teh prezgodnjih utripov. Torej, izogibajte se tem poživilom in stresnim situacijam. Jemanje blagih pomirjeval pomaga da se število ekstra sistol zmanjša. Zavedajte se da nekateri ljudje živijo z nekaj tisoč ekstra sistol na dan. Predlagal bi tudi 24 urno snemanje EKG (Hitler), ki bi pokazal v realnem vsakdanjem  življenju delovanje srca in opredelil tudi naravo teh ekstra sistol ter ev. spremembe glede na tiščanje v prsih ki je lahko zaradi ponovne zožitve arterije na mestu stenta ali kje drugje. Če se tiščanje v prsih nadaljuje bi omenjena preiskava res bila nujna, prav tako obremenitveno testiranje. Seveda, če je bolečina huda in traja dlje časa potem je obisk urgence nujno potreben, saj bi lahko šlo tudi za srčni infarkt. Telovadba je koristna, nikar pa ne pretiravajte in telovaditi zgolj do meje bolečine.

LP

Odgovor na objavo uporabnika
Ozrenko, 10.12.2022 ob 18:44

Spoštovani

Domnevam da gre za t.i. ekstra sistole (predčasni utripi), ki znajo biti zelo moteče. Veliko ljudi živi celo življenje s temi sicer nenevarnimi vendar kot rečeno, motečimi prezgodnjimi utripi. Nekatera poživila (kava, čaj, alkohol, cigarete itd.) kakor tudi stres, lahko sprožijo ali povečajo pogostost teh prezgodnjih utripov. Torej, izogibajte se tem poživilom in stresnim situacijam. Jemanje blagih pomirjeval pomaga da se število ekstra sistol zmanjša. Zavedajte se da nekateri ljudje živijo z nekaj tisoč ekstra sistol na dan. Predlagal bi tudi 24 urno snemanje EKG (Hitler), ki bi pokazal v realnem vsakdanjem  življenju delovanje srca in opredelil tudi naravo teh ekstra sistol ter ev. spremembe glede na tiščanje v prsih ki je lahko zaradi ponovne zožitve arterije na mestu stenta ali kje drugje. Če se tiščanje v prsih nadaljuje bi omenjena preiskava res bila nujna, prav tako obremenitveno testiranje. Seveda, če je bolečina huda in traja dlje časa potem je obisk urgence nujno potreben, saj bi lahko šlo tudi za srčni infarkt. Telovadba je koristna, nikar pa ne pretiravajte in telovaditi zgolj do meje bolečine.

LP

Holter in ne Hitler. 😊 Pri ekstra sistolah pomagajo tudi nekatera zdravila za srce (beta blokatorji..,).

Zdravo kaj to pomeni zadnje čase opažam preskok srca..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10313, 14.07.2023 ob 23:14

Zdravo kaj to pomeni zadnje čase opažam preskok srca..

Prosim preberite že prej napisno na to temo.

LP

Zdravo meni pa ze nekaj casa iste tezave, danes pa pisem med tem ko mi preskakuje srce non stop ze za 1 uro, nevem a bi sel spat (ker nemorem) ali na dezurno, res nevem kaj se dogaja

 

Spoštovani

Če ste zasktbljeni in če je “preskakovanje” zelo moteče, potem nič narobe če se oglasite v dežurno ambulanto, da se izključijo morebitne nevarne aritmije.

LP

Pozdravljeni na zadnjem uzv kardiologa mi je rekel da imam prolaps mitralne zaklopke prednji in zadnji listic pustata.

Pise tko dijagnoza : prolaps mitralne zaklopke nepomemben z nepomembno MR.

Izogibati se vecim obremenitvam i kontrola januarja 2025

Na spletu berem o naprasnih smrti pri prolapsu mitralne zaklopke in sem zelo zaskrbljena

Spoštovana,

Vaš zdravnik ima prav. Gre se za nenevarne ekstra sistole (prezgodnji utripi), ki jih kdaj pa kdaj čutijo vsi, res pa je, da so zelo pogoste ekstra sistole zelo moteče. Če so zelo pogoste in če trajajo leta in leta lahko z leti celo škodijo srcu. Ker opisujete dokaj stresno zivljenje, sem mnenja  da prav ti stresni elementi sprožijo ekstra sistole. Poskušajte biti čimbolj sproščeni, mogoče tudi z uporabo blagih pomirjevalnih sredstev (persen ipd.). Prav tako menim, da bi jemanje beta blokatorjev (concor ipd.) pozitivno vplivalo na zmanjsevanje ali celo odpravo ekstra sistol.

LP

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno372, 29.12.2023 ob 11:23

Pozdravljeni na zadnjem uzv kardiologa mi je rekel da imam prolaps mitralne zaklopke prednji in zadnji listic pustata.

Pise tko dijagnoza : prolaps mitralne zaklopke nepomemben z nepomembno MR.

Izogibati se vecim obremenitvam i kontrola januarja 2025

Na spletu berem o naprasnih smrti pri prolapsu mitralne zaklopke in sem zelo zaskrbljena

Prolaps mitralne zaklopke z nepomembno mitralno insuficienco, ni nevarno stanje, ki pa gs je treba spremljati. Če bi prislo do aritmij zaradi vecjega puščanja zaklopke, potem bi bilo treba vpeljati določena zdravila, v skrajnjem primeru pa operativno popravilo zaklopke. Zaenkrat tako kot je predlagal zdravnik, redne kontrole.

LP

New Report

Close