Najdi forum

Tahikardija

Pozdravljeni,

ker imam že nekaj let problem z srcem, se obračam na Vas.
Stara sem 24 let in sicer imam približno 5-6 let občasno pospešeno bitje srca (beri: aritmija je že diagnosticirana, vendar so mi zdravniki zagotovili, da to ni nič strašnega in da za to ni zdravila).

Aritmijo imam že celo življenje, ne obremenjuje me in sem na njo navajena.

Vendar zadnje 5-6 let opažam, da mi srce iz lepega mira začne hitro biti, tako da čutim utrip po celem telesu, če se usedem se prav vidi kako se telo premika glede na utrip, zelo težko diham in karkoli opravim. Na začetku, ko se je začelo to dogajat, me je zelo bilo strah in sem tudi dvakrat pristala v bolnišnici, saj je srce bilo 140 utripov na minuto (ko pride to tega, vedno bije nekje od 120-140 utripov na minuto).
V bolnišnici je bila diagnosticirana tahikardija. Takrat so mi povedali, da mi primanjkuje kalija.

V nosečnosti je pa bilo še huje, saj se spomnem da je bila tahikardija bolj pogosta in je trajala tudi do par ur (tudi celo noč).
Od poroda se mi je to zgodilo 4x v enem letu (otrok je star 1 leto) ampak je vedno enako. Bitje srca do 140/min (zraven tudi zmedenost, vrtoglavica,…)

Naj Vam še povem, da mi vitaminov ne primanjkuje, saj sem tudi po porodu oddala kri in je bilo vse bp. Probleme z tesnobo nimam.

Zdaj pa moje vprašanje: ali naj grem do zdravika in ga prosim za Holter? Je tahikardija nevarna?

Na EKG-ju sem bila velikokrat, vendar nikoli niso pripisali kakšnih zdravil.

Najlepša hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav,

Viktorija

New Report

Close