Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid, malo bolj po domace

Izvid, malo bolj po domace

Lepo pozdravljeni, vas lahko prosim, ce mi poveste, ali je moj izvid spab oz. Ali res ne moremo visoke frekvence pripisat mogoce malo slabsi kondiciji oz. Sem bila bolna en teden pred obremenitvijo….drugace 2 do 3x na teden hitro hodim, povprecno prehodim 3km v cca 35 minutah in malo joge izvajam.

Obremenjena je bila na kolesu, zmogla je 116W- 8,1MET, kar je 92% maksimalne obremenitve. RR od 124/93 na 164/81. Pulz od 84 na 177/min, dosezen dvojni produkt 29000. V EKG blage motnje repolarizacije v odvodih D2, D3 in aVF do 0,09mW, v V4 do 0,06, V5 0,08 in V6 do 0,07mW.
Denivelacije so horizontalne in v mirovanju izzvenijo. Navaja rahlo dispnejo ter bolecine v desnem kolenu, ki je operirano.
Pri 116W -92% predvidene maksimalne obremenitve odsotnost subjektivnih tezav in ob tem blage motnje repolarizacije, najverjetneje na racun prolapsa mitralke. Jemlje euthyrox zaradi hipotiroze, 5 dni 75 mg, 2 dni 100 mg, kmalu kontrola scitnice po treh mesecih.
Priporocam kontrolno cikloergometrijo cez 1 leto.
Glede na visoko frekvenco bi priporocal uvedbo Concorja.

Naj povem, da imam izredno nizek pritisk, samo pri zdravniku se malo povisa, drugace zelo nizek, ali mi ne bodo te tableti se znizali pritiska, ali vplivajo na zelodec, saj imam hude tezave, imam kronicni gaatritis in moram velikokrat narediti kuro z emozulom ali nolpazo 40, ce pomaga.
Strah me je tudi ali to pomeni popuscanje srca?
Res me zanima vase cenjeno mnenje.
Najlepsa hvala za odgovor.
Lepo vas pozdravljam.

V dopisu ni podatkov sumljivh za organsko bolezen srca

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V dopisu ni podatkov sumljivh za organsko bolezen srca

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close