Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečine v prsih po infarktu

Bolečine v prsih po infarktu

pred cca 3-mi meseci sem imel infarkt.

Vstavljena dva stenta. Stanje se je počasi normaliziralo . Pred cca 10-mi dnevi pa se mi je občasno začela pojavljati bolečina v prsih in pekoč občutek vse do grla .

pekoč občutek nolpaza ni v odpravila ,je pa bolje po eni čajni žlićki sode raztopljene v vodi zjutraj in zvečer .
Bolečina se pa še vedno pojavi parkrat dnevno ,včasih traja minuto dve , včasih deset….

Šel enkrat na urgenco ,kjer me trenutno ni nič bolelo …

“MNENJE: troponin je v normalnih mejah, tudi bolečin več nima. Najverjetneje je šlo za bolečino kot
posledico bruhanja oz. refluksa želodčne vsebine ob bruhanju, ki pa je prav tako ponehalo.
Mejno povišani so levkociti, kar je prav tako lahko posledica bruhanja oz. morebitnega sproženega
gastroenteritisa. Odpuščam ga domov, svetujem lahko hrano, zadostno hidracijo

Čez par dni sem imel pregled pri kardiologu , kjer tudi nekako ni prišlo do zaključka

“MNENJE: bolečina v zadnjih dneh se ne zdi povsem tipična za koronarno bolezen, saj se pojavlja v
mirovanju, med obremenitvami pa je praktično ni, tudi obremenitvena zmogljivost ni upadla. Ob
obravnavi v urgentnem centru so izključili ponovno miokardno lezijo. Predlagam, da nekaj dni še
počakamo ob trenutni terapiji. V naslednjem tednu bi opravili obremenitveno testiranje. Če bi se v
vmesnem času stvari spremenile v smislu pešanja zmogljivosti, pojavljanja bolečine med
obrementivami ali spremenjenem karakterju bolečine v mirovanju, takojšnja urgentna obravnava

Tu je bil namig kardiologa , da bi težave lahko povzročal brillique 90mg ?? Je možno da bi se težave z zdravilom pojavile sedaj po cca treh mesecih ?

Ob sodi bikarboni ,me peče res praktično ne več , bolečina se pa še pojavi občasno , vendar to ni neka grozna bolečina , boli me pa še vedno tako do grla…

Res se pa tudi na splošno ne počutim ok , sploh ker nonstop razmišljam kdaj me bo zabolelo ,zapeklo….
Pritisk imam dokaj konstanten ,tudi pulz.( imam tablete).

imam vsakodneven sprehod po razgibanem terenu ,cca 1,5km in ga prehodim enako zmogljio , kot pred recimo mesecem dni. (rahla zasoplost ,ampak enako kot pred mesecem)

Med hojo nobenega poslabšanja počutja ali bolečine.

Kaj mislite , kaj se dogaja ?? Je to lahko znak ponovnih težav z koronarkami ?

Hvala za vsako mnenje.

Glede na vsebino dopisa (zboljšanje po jemanju sode) bi prej posumil na bolečino gastroezofagealno izvora. Ni izključen stranski učinek zdravila Brilique.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor…

Sem bil v vmesnem času še pri kardiologu in na obremenitvenem testiranju.

Kardiološko naj bi bilo vse ok. ??

Stanje glede pekoče bolečine se je umirilo ,a splošno počutje še vedno ni nekako ok.

Občasno me tišči nekako v okolici leve prse , bolečina pa se pojavlja občasno tudi pod levo lopatico zadaj. Rahlo me boli tudi spodnja čeljust ,in kot bi imel rahlo otečen podbradek.

Tale vročina mi tudi na splošno ne odgovarja.

Dobil sem tudi pri svojem zdravniku napotnico za gastroskopijo (hitro) in pa uz vratu in abdomna (redno).

Opažam pa sedaj od recimo cem testiranja naprej malo nižji ( predvsem nočni utrip) do min 41 utripov na minuto. Prej sem imel konstantno nočni pulz nekje do min 45-48 utripov.

Pritisk sem imel tudi od cca 120-130/80 , sedaj ga pa imam občasno tudi do 140-150/90 ???

Občasno mi zapestni merilec ob merjenju pritiska pokaže tudi aritmijo ,pnavadi j takrat pulz okoli 55-60 utipov. ??

A sem že preveč v skrbeh , ali pa se v mojem telesu res nekaj dogaja kar ni v povezavi s srcem ?? A je možno kakšno vnetj ,a da na izvidu krvi to nebi bilo vidno. ??

Če je še karkoli pomembno ,vam z veseljem dopišem.

Vem da sem se kar razpisal , a vas vljudno prosim da malo preučite moj primer in zapišete svoje mnenje.

Prilepim še bistvne zaključke iz izvidov :

Hemogram: K-Hb 155 g/L K-Ht 43 % K-Erci 5,31 10^12/L K-Trombociti 139 10^9/L K-MCV 80 fl
K-Lkci 10,5 10^9/L K-Hipohromni Erci 0,3 % K-MCH 29 pg K-MCHC 363 g/L K-CHCM 362 g/L K-CH
29 pg K-RDW 13,8 % K-Makrociti 0,1 % K-Mikrociti 3,4 % K-Hiperhromni Erci 5,1 %
K-Hipohromni Erci 0,3 %
Osnovne biokemične preiskave: S-Kalij 3,76 mmol/L S-Natrij 140,5 mmol/L S-Kloridi 102,5 mmol/L
S-Kalcij 2,61 mmol/L S-Bilirubin celokupni 10,0 µmol/L S-Kreatinin 138 µmol/L S-Sečnina 6,9 mmol/L
S-Glukoza 5,82 mmol/L S-Bilirubin direktni 4,2 µmol/L S-GGT 0,77 µkat/L S-AF 0,99 µkat/L S-Troponin
T hs 13 ng/L S-Bilirubin indirektni 5,8 µmol/L S-CRP 1,8 mg/L S-ALT 0,67 µkat/L S-AST 0,41 µkat/L
RTG p.c.: srčna senca primerno velika, pljuča razpeta, FC sinusa prosta, blaga prerazporeditev
obtoka v pljučnem žilju, brez večjega zastoja ali vnetnih infiltratov v pljučnih krilih.
DG.:
BLAG AKUTNI GASTROENTERITIS
STANJE PO PEKOČI BOLEČINI V PRSNEM KOŠU
STANJE PO AKUTNEM MI PRED 3 MESECI IN PCI NA RCA IN LCX
ART. HIPERTENZIJA

MNENJE: bolečina v zadnjih dneh se ne zdi povsem tipična za koronarno bolezen, saj se pojavlja v
mirovanju, med obremenitvami pa je praktično ni, tudi obremenitvena zmogljivost ni upadla. Ob
obravnavi v urgentnem centru so izključili ponovno miokardno lezijo. Predlagam, da nekaj dni še
počakamo ob trenutni terapiji. V naslednjem tednu bi opravili obremenitveno testiranje. Če bi se v
vmesnem času stvari spremenile v smislu pešanja zmogljivosti, pojavljanja bolečine med
obrementivami ali spremenjenem karakterju bolečine v mirovanju, takojšnja urgentna obravnava.

at
OBREMENITVENI TEST Z DNE 18.6.2019
EKG v mirovanju: sinusni ritem, 70 v min., srednja el. os, normalen PR interval, normalen QTC
interval, Q zobec v odvodih spodnje stene, hiter porast R v V2.
Obremenitev na traku do konca 9. min. in dosežene obremenitve 10 MET, kar doseže za starostno
skupino predvidene zmogljivosti. Težav med testom ni bilo. Tlak ob prekinitvi je dosegel 131/73,
utrip 146v min., DP 19.000.
Po 2 min. počitka utrip padel na 115 v min. V posnetku ni motenj ritma. Ni prepričljivih dodatnih
ishemičnih sprememb.
dn
Zaključek:
Obremenitveni test potrdi navedbo o dobri zmogljivosti. Glede na izvid testa ocenjujem, da je
koronarna srčna bolezen stabilna.
Anamnestično se je bolečina v prsnem košu po karaktru spremenila, se prestavila bolj v področje
trebuha in v vrat. Bolečina še vedno ni vezana na obremenitve.
Telesnih obremenitev ne omejujem. Svetujem zmerne obremenitve vedno s postopnim začetkom.
Redne terapije ne spreminjam.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor je že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor je že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor je že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor je že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

danes sem opravil še UZ srca. Kakšno je vaše mnenje glede izvida ?

Hvala.

“LP je normalnih dimenzij, sistolična funkcija ohranjena, brez jasnih regionalnih motenj kontraktilnosti.
Stene prekata so primernih debelin. DP je manjši od levega, funkcija ohranjena, dimenzije v mejah
normale.
Atrija sta primerne velikosti.
AZ je trolistna, odpira se primerno, antegradni pretoki normalni, regurgitacije ni videti.
MZ je blago fibrotično spremenjena, viden minimalni jet ekscentrične regurgitacije, ki je dopplersko
ne uspem ovrednotiti. Antegradni pretoki so normalni. Končni diastolični tlak ni povišan.
TZ je morfološko primerna, jasne regurgitacije ne dobim. Tlaka v pljučni arteriji ne morem oceniti.
PZ morfološko primerna, antegradni pretoki so normalni, videti je minimalen jet regurgitacije, ki je
hemodinamsko nepomembna.
Intraatrijski septum deluje intakten. Perikard bp. Vena kava inferior kolabira.
Ascedentna aorta v mejah normale

Odgovarjam z veliko zamudo. Kot ste lahko sami ugotovili je izvid UZ srca v normalnih mejah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close