Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Abnormal left axis deviation

Abnormal left axis deviation

Star sem 39 let ,pred 2 tednoma obiskal zdravnika zaradi povečanega pritiska,dal mi je na ekg ki je izpisal abnormal left axis deviation r-s transition zone in v leads displaced to the left anterior fascicular block. Zdravnica mi predpisala tablete corcon pritsk je sedaj normalen 124 /83 pulz 60 ,sem pa omoticen in zaskrbljen glede ekg ,obisk pri kardiologu imam komaj 1 aprila,zanima me kaj pomeni ta ekg

Prosim za razlago izvida EKG:   SINUS RHYTHM

ATRIAL PREMATURE COMPLEX (E 5)

LEFT WARD AXIS

ST & t ABNORMAL ITY CONSIDER

HIGH LATERAL ISCHEMIJA OR LEFT VENTRICULAR STRAIN

5.78                                                               JNCONFIRMED REPORT

 

 

Pozdravljeni!

SINUS RHYTHM – normalen sinusni ritem srca

ATRIAL PREMATURE COMPLEX (E 5) – prezgodnji utripi srca (ekstra sistole), zelo pogost pojav tudi pri popolnoma zdravih osebah (srcih). Odvisna je pogostost in narava teh ekstra utripov ( 24 urno spremljanje delovanja srca – EKG Holter je preiskava, ki pokaže vse nepravinosti in resnost teh nepravilnosti pri delovanju srca)

 ST & t ABNORMAL ITY CONSIDER – možnost nepravilnosti ST spojnice (dvig ali spust sicer ravne črte na EKG zapisu) in T vala srčnega utripa lahko kaže na naslednjo ugotovitev: 

HIGH LATERAL ISCHEMIJA OR LEFT VENTRICULAR STRAIN – nezadostna prekrvavitev enega dela stranske stene srca zaradi npr. ateroskleroze oz. delne zapore koronarne arterije oz. strukturnih sprememb srca (debeline sten, velikost srčnih votlin itd..)

IQ (umetna inteligenca) aparature za izvedbo EKG zapisa je samo pripomoček kardiologu oz. zdravniku, nikakor pa ni dokončna ugotovitev. Zato je vedno dodatek zapisa, da poročilo ni potrjeno (uncofirmed report). Dokončno mnenje poda kardiolog. Skratka, če nimate kašnih posebnih težav (bolečina za prsnico ipd.) potem naj vas ta zapis EKG ne skrbi in počakajte na kardiološki pregled.

LP

 

New Report

Close