Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Aritmija-atrijska fibrilacija

Aritmija-atrijska fibrilacija

Pozdravljeni!

Naj se najprej opravičim, da opiram novo temo. Na forumu sem nov in se najbolj ne znajdem.
Moje ime je Vasja, star sem 31 let.
Rad bi se vam malo potožil o mojih ‘težavah’ obenem pa bi vas lepo prosil za vaše strokovno mnenje.
30. decembra sem doživel atrijsko fibrilacijo. Odkrito bom povedal preden je nastopila AF, smo par dni prej malo več popivali in se seveda veselili novega leta.
Po neljubem dogodku sem opravil tudi UZ srca, ki pa je bil brez posebnosti. Testi ščitnice in ostalega tudi v mejah normale.
Skrbi pa me naslednja zadeva, že kaki dve tri leta nazaj spremljam ekstrasistole, ki znajo biti zelo nadležne. Sedaj sem namreč zelo občutljiv in psihično rahlo nestabilen, saj čutim vsako ‘spremembo’ na bitju srca. Ekstrasistole čutim v vratu, trebuhu približno do 10x dnevno, včasih kateri dan tudi nobene. Trenutno jemljem rytmonorm 2x 150mg dnevno. Ali rytmonorm preprečuje ekstrasistole? Od novega leta se popolnoma izogibam alkoholu, kavi. Spremenil sem prehrano, začel sem se rekreirati (sprehodi, plavanje), saj me je resno začelo skrbeti za moje zdravje. Skrbi me jemanje rytmonorma, saj sem prebral, da ima kar nekaj neželenih učinkov. Ali bom moral za vedno jemati rytmonorm? Holter terapije še nisem opravil…
Da ne pozabim, največkrat začutim ekstrasistole po rekreaciji, ko prične pulz padati. Zelo redko med samo vadbo.
Morem pa priznati sedaj, ko sem spremenil malo način življenja so ekstrasistole v blažji obliki( srce manj sunkovito ‘preskoči). Včasik imam tudi občutek pikanja pri srcu, rahlo omotico. Je lahko to posledica rytmonorma?

Za vse odgovore se vam lepo zahvaljujem.

Lp

New Report

Close