Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izgube zavesti po srčnem infarktu

Izgube zavesti po srčnem infarktu

Spoštovani g. Cibic.
Pred tremi leti sem preživel miokardni srčni infarkt. Bil sem uspešno stentiran z več stenti.
Vendar pa se mi od takrat pojavljajo določene težave. Zelo me moti visoka in nizka zunanja
temperatura, visoka vlažnost v zraku, slab zrak v zaprtem prostoru..
Posebne težave pa mi povzročajo občasne omotice in vrtoglavice; na koncu tudi izgube zavesti, ki se mi pojavljajo v zaprtih prostorih, pa tudi na odprtem (če stojim ali sedim). Pred srčnim infarktom s tem nisem imel nobenih težav.
Po samem infarktu sem imel zelo veliko pregledov: ORL, ultrazvok vratnih žil, slikanje hrbtenice in vratu, EKG pod obremenitvijo, UZ srca, 24 urni Holter EKG, EEG, vendar so bili vsi pregledi v mejah normale.
Pozitiven je bil edino test z nagibno mizo, kjer sem takoj na začetku izgubil zavest in je prišlo do 20 sekund dolgega obdobja asistolije.Po tem se je spontano vzpostavil učinkovit srčni ritem in krvni tlak se je vrnil na izhodiščno raven.
Diagnoza: Sinkopa in kolaps
Zanima me ali se bo to z leti slabšalo, saj se že sedaj izogibam vsem situacijam, kjer se mi to lahko ponovi in ali je to ozdravljivo?
Kadar se mi začne megliti pred očmi se vležem ali pa počepnem ter napnem trebušne mišice, takrat se stanje in počutje izboljša. To se mi pojavi enkrat do dvakrat na teden, posebej ob nizkem zračnem tlaku.
Povprečni tlak imam 125/90 mmHg, srčno frekvenco pa 58/min.
Drugače sem fizično aktiven in vsak dan prehodim od 3 do 5 km…

Hvala za Vaš odgovor

New Report

Close