Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Visok pritisk nizek pulz

Visok pritisk nizek pulz

Pozdravljeni,
navadno imam bolj nizek pritisk cca 110/65, ampak še vedno normalen. Nikoli nisem imela težav s tem. Tudi pulz imam navadno zelo nizek, čeprav nisem športnica, giblje se med 50 in 60. zadnje dva dni se mi je bolj vrtelo. Dvakrat na dan sem si izmerila pritisk, ki se je gibal navadno okoli 100/60…pulz 50. No, včeraj zvečer pa sem ležala na kavču, gledala TV, bila čisto sproščena. Za prsnico sem začutila čudno pekočo bolečino, ki ni hotela izzveneti. Počutila sem se nekoliko slabo, kot bi me oblilo. Vstala sem in si izmerila tlak. Tlak je bil zame precej visok 150/85, pulz 55. Takšnega tlaka še nikoli nisem imela. Čez cca 20 minut je bolečina počasi izzvenela. Še danes pa me nekako čudno tišči v glavi in za prsnico in nisem ok. Pritisk je bil včeraj eno uro po tem napadu 145/89…pulz nizek, cca 50. Danes zjutraj tlak okoli 140 …še vedno bistveno višji kot sicer. Moj partner meni, da to ni nič in da sedaj preveč paničarim. Jaz pa nisem prepričana. Malo me je strah, da nisem imela manjšega infarkta. Menite, da moram k zdravniku? Najraje ne bi šla …ker moj partner misli, da pretiravam in da to nič ni. Hvala vam za mnenje.

New Report

Close