Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija nizek pritisk in visok utrip

nizek pritisk in visok utrip

Že nekaj časa se mi dogaja omorice brez ravnotežja slabše počutje polna glava.Im am nizek pritisk tudi 90/50 slabše počutje in omotica se mi pojavlja ko stojim predvsem na mesru utrip mi naraste ob stanju tudi do 120 utripov na minuto ugotovila sem odkar imam sportno uro.Na nagibni mizi so mi odkrili tahikardijo ob stanju kaj priporocate hvala lp

Opisane težave so posledica nizkih vrednosti krvnega tlaka. S preiskavo na nagibni mizi so zdravniki izključili organsko bolezen v živčnem prevodnem sistemu, ki jo zdravimo z zdravili.
Pri vas gre za podedovan nizek krvni tlak, ki je včasih lahko tako nizek, da nastopijo motnje zaradi nezadostne prekrvitve možganov (slabo počutje, omotice, itd.). V izogib težavam bolniki uživajo več pijač in bolj slano hrano, iz ležečega ali sedečega položaja se dvigajo bolj počasi in srbijo za zadostno gibanje.

več

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri kardiologu sem dva dni nazaj dobila Concor cor zaradi tahikardije že prej sem imela nizek pritisk sedaj mi pade na 80/40 da sem čisto omotična.Ali obstajajo kakšna zdravila ki znižajo samo utrip in ne znižajo pritiska ,Hvala za informacije in lep dan.

nova
Uredništvo priporoča

Opravičujem se za pozen odgovor. Verjetno bi ugodno delovale tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Opravičujem se za pozen odgovor. Verjetno bi ugodno delovale tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko jelmjete Procoralan ali Concor istočasno s Persenom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko jelmjete Procoralan ali Concor istočasno s Persenom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko jelmjete Procoralan ali Concor istočasno s Persenom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko jelmjete Procoralan ali Concor istočasno s Persenom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lahko jelmjete Procoralan ali Concor istočasno s Persenom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close