Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Povečan krvni tlak

Povečan krvni tlak

Spoštovani , prosim vas za vaše mnenje oz. pojasnilo v zvezi s krvnim tlakom,
Stara sem 65 let , teža 69 kg ,164 cm.
Prehranjujem se dokaj zdravo, zadnje tri mesece sem tudi skoraj opustila živalske maščobe in meso.(zmanjšala težo iz 71 na 69 kg in dva cm maščobe okrog pasu)
Dnevno hodim od 30 do 6o min.
Pred 2o.leti sem začela z zdravljenjem krvnega tlaka z Enapom 5 mg zjutraj in 5mg zvečer.
Vseh dvajset let je bil tlak stabilen (130-145/75-85).
Par let imam povišan holesterol (skupen 8 ,HDL 2,59, LDL 5,85, trigliceridi 0,89).
3 leta jemljem Eutiroks 75 mg.Izvidi ščitnice so OK.
Pred par dnevi sem si pri običajni kontroli krvnega tlaka doma izmerila 170/85, vse naslednje dni je bil tlak predvsem zvečer 165/85,170/90,170/95. Istočasno me je začelo boleti na zgornji desni strani hrbta do vratu in me mraziti.
Moja osebna zdravnica mi je naredila EKG, ki je bil normalen in mi zamenjala tablete.
Dobila sem AMLESSA 4mg/5mg.
Gospod doktor, zdaj vas sprašujem, kaj je vzrok tako nenadnega povišanja krvnega tlaka?
Sem človek zelo dojemljiv za stres, toda v zadnjem obdobju ni bilo nič posebnega.
Hvaležna vam bom za vsak odgovor.
Lepo vas pozdravljam.

Ker je “potek hipertenzije” več krat nepredvidljiv, bolnikom priporočamo, da si “merijo” tlak čim bolj redno. Preveč je vzrokov, da bi bi vam znal odgovoriti zakaj je zdaj pri vas že nekaj časa nekoliko višji kljub rednem, uspešnem, jemanju zdravila. Morda se pa bo uganka s časom razvozlala. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close