Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Sumljiv RTG – prošnja za čimprejšnji odgovor

Sumljiv RTG – prošnja za čimprejšnji odgovor

Pozdravljeni dr. Cibic,

pišem vam v precejšnji paniki zato vas lepo prosim za čim hitrejši odgovor. Star sem 28 let. Bil sem na slikanju oz. RTGju pljuč v dveh ustanovah. Za dvojno mnenje sem se odločil čisto iz preventivnih razlogov. Za samo slikanje sem se odločil, ker sem imel dvomesečne težave s kašljom, ki pa so medtem izvenele.

Torej na slikanju v ustanovi 1 je bilo ugotovljeno da je izvid oziroma RTG povsem normalen, da sta srce in pljuča ok….rečeno mi je bilo da ni razloga za skrb. Potrdila dr. Radiologije in Pulmolog

V ustanovi 2 pa se je izvid glasil….

Brez izliva, brez infiltrata, brez patoloških zgostitev pljučnega parenhima.
Mitralno konfigurirano srce, retrosternalni in retrokardinalni prostor sta prosta.

Prilagam tudi sliki RTG prosim za mnenje saj sem zmeden zaradi dveh različnih mnenj:

https://ibb.co/v10yGWz
https://ibb.co/tCRXsf1

skrbi me torej zapis Mitralno konfigurirano srce. Koliko sem uspel razbrat na spletu sama zaveda ni bolezenska dokler ni srce povečano. Je moje srce glede na slike oz izvid povečano in bolno ali samo mitralno spremenjeno ?

Prebranih znakov, ki bi pri meni kazali na okvaro srca sicer nisem opazil. Kondicija je ok edino kar me pri meni bega pa je da imam občasno občutek potrebe po globokem vdihu ampak to sem nekako vedno pripisal anksioznosti s katero imam precejšnje težave. Ko ne razmišljam o neumnostih namreč teh težav nimam. Če pa na polno razmišljam kako bom umrl pa sapo lovim cel čas.

Prosim vas za pregled slik in izvida in mnenje, če je na podlagi vsega možno sklepati, da je z mojim srcem kaj narobe in opredeliti resnost zadeve. Najlepša hvala za odgovor.

Opravičujem se za pozen odgovor. Nekoliko neobičajni problem. Bolj se nagibam mnenju, da imate zdravo srce. Če bi bila konfiguracija srca posledica dejansko bolnega (mitralnega) srca bi vi bili že več let “srčni” bolnik in pogosten obiskovalec kardioloških ambulant.
V dopisu navedena motnja (občasni občutek potrebe po globokem vdihu) je značilna motnja pri anksionem bolniku zaradi (ne-znanih) vplivov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Zanima me ali se vidijo osteosintetski material oz. žice na prsnici po operaciji na odprtem srcu, na rtg p/c in seveda če ga zdravniki potem napišejo pod rtg p/c , da so prisotne žice ali jih sploh ne omenjajo na izvidu, čeprav so prisotne ?

lp

nova
Uredništvo priporoča

Iz vsebine vašega dopisa bi sklepal, da so kirurgi uporabili biološke, na rentgenu slabo vidne (ali nevidne) “žice”. Bodite brez skrbi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Iz vsebine vašega dopisa bi sklepal, da so kirurgi uporabili biološke, na rentgenu slabo vidne (ali nevidne) “žice”. Bodite brez skrbi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Iz vsebine vašega dopisa bi sklepal, da so kirurgi uporabili biološke, na rentgenu slabo vidne (ali nevidne) “žice”. Bodite brez skrbi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Na izvidu rtg p/c nič ne piše o prisotnosti žic. Pod RTG p/c pa piše rana zašita intradermalno, šivi bodo sami odpadli. Torej potem takem nimam menim da nimam žic mar ne ?

Lp

Imate prav.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Imate prav.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close