Najdi forum

Krvni tlak

Pozdravljeni,

pred časom sem bil v ambulanti, kjer mi je zdravnica izmerila krvni tlak 160/97 in pulz 100. Zaradi tega sem opravil preventivni zdravstveni pregled, saj imamo v družini koronarne bolezni (bratov infarkt pri 37ih, možganske kapi, ipd). Raven holesterola 5,4, ter rahlo povišane ravni trigliceridov in LDL (upam, da sem napisal prav). Ko sem si tlak meril doma (zjutraj in zvečer), je povprečni tlak nekje 125/75 z utripom nekje okrog 70 do 80. Ko sem prinesel dnevnik, je bil tlak pri zdravniku ponovno zelo visok 150/90 in pulz 100, zato je odredila, da si tlak merim tudi v službi, ki je zelo stresna brez rednega delovnika. V službi so ravni tlaka nekoliko višje, in sicer med 130 in 135 ter spodnji med 80 in 85. Moram povedati, da je moje delo sedeče, ne gibam se kaj dosti in sem v dokaj slabi fizični kondiciji. Pred enim tednom sem po 18 letih prenehal s kajenjem. Zdravnica pravi, da ne bi škodil nižji odmerek zdravila proti tlaku, saj naj bi bile nevarne že ravni nad 120 in nad 80? Ali naj jemljem zdravila ali ne?

Po naravi sem bolj živčko in moram navadno opraviti tri meritve tlaka, da ugotovim stabilnega.

Hvala za vaš odgovor.
Denis

New Report

Close