Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija CTA koronarnih arterij

CTA koronarnih arterij

Pozdravljeni,

vprašala bi ali se na CTA koronarnih arterij vidi tudi stanje vratnih žil ? Kaj pa na CTA zgornjih okončin ?

Najlepša hvala za odgovor !

Mojca

Pri CTA koronarnih arterij vidimo samo žile srca

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

dobila sem izvid CTA koronarnih arterij, pa bi prosila za vaše mnenje.
Ostialen mehki plak v začetnem delu LAD, ki zožuje luman za 30%,
mehki plak v začetnem delu D2, ki oži lumen za 50%, fokalen mehki plak v OM1, ki oži lumen za 50 %.

A to pomeni, da so moje žile 50% zamašene 🙁 ?
Ali obstajajo kakšne metode zdravljenja, da ni potrebno na operacijo oz. širjenje žil ?
Brala sem, da ima kelacija dobre rezultate. Kaj pa vi menite ? Bi mi lahko pomagala ?
Še nekaj mojih podatkov: Sem 50 letnica s slabo gensko predispozicijo: mami in ati srčni bolnik. Ati umrl zaradi srčne kapi med smučanjem. Na žalost pretežka, zadnje čase s skakajočim pritiskom tudi do 150/100. Zato jemljem tablete Larista. Holesterol in sladkor v mejah normale.

Hvala za vašo razlago izvida in mnenje o kelaciji.

Lp, Mojca

nova
Uredništvo priporoča

V izvidu preiskave so navedene ugotovljene spremembe v žilah. Na srečo so take da so žile še prehodne. Upanje je, da ob ustrezni terapiji ne bodo nadaljevale do zapore.
Kelacija je metoda zdravljenja ateroskleroze v mnogih centrih v ZDA. Ker,po izvidih v številnih centrih v Evropi se niso zdravljenja s to metodo izkazala bolj učinkovita kot metode standarnega evropskega zdravljenja, smo to zdravljenje opustili.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close