Najdi forum

Spoštovani prim. Cibic,

V osnovni šoli sem dobila diagnozo ASD. Napako so mi potem odpravili s transkatetersko okluzijo. (ASO). Poseg je bil opravljen leta 2000.
V prvem letu po posegu sem še opravljala kontrole. Nato pa ne več. Tako da of leta 2001 nimam več nobenega izvida.
Sedaj sem stara 31 let. In pred približno letom dni sem pri svoji osebni zdravnici želela dobiti napotnico za pregled pri kardiologu. Žal sem dobila sam napotnico za labaratorijske preiskave ( za delovanje ščitnice ter še nekaj, se ne spomnim), na katere nato nisem šla, saj mi je zdravnica že prej rekla, da v kolikor se počutim dobro ni potrebe po pregledu. (prevzamem svoj del krivde, vendar sem dobila občutek da napotitve ne bom dobila in preprosto nisem šla na preiskave)

Sedaj sem v 15 t. prve nosečnosti in ginekologija mi je svetovala, da preverimo še moje srce pri kardiologu, saj želi vedeti ali je vse v redu in ali bo potrebna terapija z aspirinom.

Glede na to, da je bilo do sedaj vse v redu, me zanima ali obstaja tudi zame kakšno tveganje. Trenutno se počutim v redu, imam pa že po naravi malce nižji pritisk.

Ali sploh sem kandidatka za ponovni kardiološki pregled?
V kolikor ne bom dobila napotnice me zanima, katerega kardiologa mi priporočate in kakšen pregled sploh potrebujem (UZ, EKG). Ginekologinja rabi mnenje, sploh zaradi aspirina.

Kako pogosto bi priporočali kontrolne preglede po tem posegu? Na 5 let, 10 let? Žal so takrat starši pač nekako pozabili na moje preglede, saj poseg uspel, kontrole so bile v redu. Sedaj pa bi rada malce bolj odgovorno pristopila k zadevi.
In se seveda bolj držala kontrol v kolikor bi bile potrebne.

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Na Ginekološki kliniki v Ljubljani deluje ambulanta za nosečnice, ki imajo probleme s srcem. prosite za posvet, tel. 01. 522.6060 (6241 ali 6261 ali 6115). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close