Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Visok srčni utrip

Visok srčni utrip

Pozdravljeni,

star sem 31 let, visok 177cm in imam 92kg. Zdi se mi, da imam zelo visok srčni utrip. V mirovanju je moj srčni utrip od 90 do 95 utripov na minuti, pri zmerni telesni vadbi (normalna hoja v klanec) je okrog 140 do 160 utripov na minuto, pri intenzivnejšem telesnem naporu pa mi utrip zlahka poskoči na 200 ali pa celo 220 utripov na minuto. Zanima me, če so takšne obremenitve za moje srce nevarne in kaj mi svetujete, kako bi lahko na splošno znižal srčni utrip. Naj omenim še, da je dedek umrl zaradi srčnega infarkta, stara mama pa je imela popuščanje srca.

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Jernej

Očitno moja skrb ni vredna niti odgovora…

Lp,
Jernej

Spoštovani g. JernejH, v zadnjem mesecu nisem odgovoril na mnoge dopise zaradi daljše bolezni zaradi katere sem moral čimveč ležati. Bodite brez skrbi. Vsebina vašega dopisa ne kaže na organsko bolezen srca pač pa na prevlado delovanja simpatičnega živčevja, ki nastopi kadar smo duševno preobremenjeni (pretirane obremenitve na delovnem mestu, prenizki denarni prihodki, brezposelnost, kajenje, čezmerno uživanje kave, neskladje v družbi ali v domačem okolju, itd.) Pri zdravljenju zelo priporočamo 5 – 6 krat na teden polurne delno pospešene sprehode, nekajenje , zmerno uživanje kave in alkohola in po potrebi še blaga pomirjevala, napr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Dopis že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dopis že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dopis že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dopis že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

hvala za odgovor in upam da ste ze pozdravili in da ste ok.

Lep pozdrav,
Jernej

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close