Najdi forum

Boleče noge

Spoštovani!

Pred približno pol leta sem začela z novo službo. Na nogah sem 8h/dnevno. Tako da prehodim po cca 15-20 km. Pred približno 3meseci, mi je ena noga ob hoji v rahel klanec, pričela močno otrdevati in otekati. Ob vsakem koraku, je bila vedno bolj napeta in občutek je bil neprijeten. Obenem je bila rahlo boleča. Takrat sem isti dan opravila UZ, kjer je bilo navedeno, da gre najbrž za stanje po distenziji musculus tricepsa levo. Po 1tedenskem staležu in počitki( hlajenje z ledom, nabiranje ter noga v višjem položaju)je bilo stanje bolje. Ko sem se vrnila na delovno mesto, pa skoraj ni dneva, da nebi bile prisotne bolečine v mèčih. Stanje ni bolje, zato bom najverjetneje šla po napotnico za traumatološko ambulanto. Stara sem 37 let, kg so normalni, prehranjujem se tudi z ocvrto masno hrano. Drugače nekadilka že 10let. Alkohol ne pijem oz zelo redko. Bojim se, da bi šlo za periferno arterijsko bolezen. Dodala bi še, da sem imela vedno srčni utrip približno 80/ min. Sedaj, nekaj mesecev, pa je ta znižani na 60/ min. Z športom se ne ukvarjam. Zadnjikrat ob odvzemu krvi( viroza) je laborantka izjavila da imam ozke žile, ker pri počasi teče. Upam, da imate čimveč koristnih informacij. Prosim za vaše mnenje.
Hvala, lp

Hvala za zaupanje. Pozorno sem prebral vaš dopis. Zboleli ste na eni nogi (kateri?), ki je bila blago boleča in zatečena. Pri UZ pregledu noge je zdravnik posumil na prizadetost ene mišice in predpisal ustrezno zdravljenje. Ko se je stanje polagoma ugodno zboljšalo se ste vrnili na delo (na enako delovno mesto?) in zdaj se na novo pojavljajo bolečine v mečih (obeh nog?). Bojite se, da gre za periferno arterijsko bolezen. V dopisu je premalo podatkov, da bi posumil na bolečine zaradi zoženih arterij. Indiciran posvet pri ortopedu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!
Bom poskusila napisati še preostalo…bolečine v juniju so se začele zgolj na levi nogi. Takrat sem imela teden dni staleža in sem res počivala celi dan z dvignjeno nogo in hladnimi obhladki ter protibolečinske tbl pp. Bolečine so bile manj prisotne najverjetneje zaradi neobremenjenosti. Potem sem se vrnila na isto delovno mesto in seveda se je znova vse začelo. Poskušala sem vse skupaj omiliti in se čimveč opirati na desno zdravo nogo čeprav je ob hoji to nemogoče. Sedaj me boli tudi slednja le da je ta bolečina drugačna od tiste leve. Tam je na različnih delih v mečih in parkrat se je že “preselila” proti stegnenici. Na masažo ne upam, da nebi storila še slabše.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za dodatne podatke. Ob navedenih motnjah bi dal prednost pregledu pri angiologu (v Ljubljani na Kliniki za žilne bolezni). Lahko mi še pišete. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da boste napravili pomemben korak naprej s pregledom pri angiologu. Koristen bo tudi izvid gleženjskega indeksa.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Mislim, da boste napravili pomemben korak naprej s pregledom pri angiologu. Koristen bo tudi izvid gleženjskega indeksa.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close