Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Bolečine v prsih

Bolečine v prsih

Pozdravljeni, zadnji 2 leti se ukvarjam rekreativno z tekom. Začel sem z manjšimi razdaljami in z časoma stopnjeval razdalje. Pred kratkim pa sem odtekel svoj prvi maraton, na katerem se mi je v zadnjih kilometrih pojavila bolečina na levi strani od prstnega koša. Bolečina je takoj izginila po koncu maratona! Do sedaj še nisem mel nobenih podobnih težav. Bi me moralo skrbet oziroma it na kak pregled?

Čestitam vam za vztrajnost pri telesnih obremenitvah. Vsebina dopisa dopušča posumiti, Ali ste doiživeli prvič navedeno bolečino da je bila bolečina posledica trenutne nezadostne prekrvitve srca. Ali ste že kdaj doživeli podobno bolečino ob podobni obremenitvi? Indiciran poskus obremenitve (Holter).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Čestitam vam za vztrajnost pri telesnih obremenitvah. Vsebina dopisa dopušča posumiti, Ali ste doiživeli prvič navedeno bolečino da je bila bolečina posledica trenutne nezadostne prekrvitve srca. Ali ste že kdaj doživeli podobno bolečino ob podobni obremenitvi? Indiciran poskus obremenitve (Holter).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Hvala!! To bolečino sem doživel sedaj prvič. Pri pripravah na maraton so bile razdalje nekoliko krajše a za utenek v večji intezivosti kot na sami tekmi.Z podobno bolečino se še nisem srečal!! V prstnem košu pa mi je ostala rahlo pekoč občutek ki še je vedno prisoten!

P. S. Pred kakšnima 2 mescema sem imel dva dni zaporedjo okrog 9ure zjutraj povišan srčni utrip na 180-200,potenje in bled obraz na prsih (trikotniku) so se pa mi pojavili izpuščaji po tem napadu! A bolečina ni bila prisotna, bilo pa je čutit nekake vibracije na srdini prstnega koša!

P. S. Pred kakšnima 2 mescema sem imel dva dni zaporedjo okrog 9ure zjutraj povišan srčni utrip na 180-200,potenje in bled obraz na prsih (trikotniku) so se pa mi pojavili izpuščaji po tem napadu! A bolečina ni bila prisotna, bilo pa je čutit nekake vibracije na srdini prstnega koša!

Izgleda, da bolečina ni srčnega izvora. Priporočam opazovanje. Indicirano snemanje EKG in obremenitveni preizkus.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close