Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija razlaga izvida repolarizacija

razlaga izvida repolarizacija

Spoštovani,
lepo bi prosila za pojasnilo izvidov. Že 6 let se srečujem z zelo pogostimi ekstrasistolami, ki so zelo moteče (skrbim za zdrav življenski slog in zdravo prehrano- kolikor je v današnjem času možno). Nebilet in rythmonorm niso pomagali oz. se stanje ni spremenilo. Na zadnjem pregledu sem dobila sledeči izvid pa bi lepo prosila za pojasnilo:
– prolaps prednjega lističa mitralne zaklopke – mitralna regurgitacija hemodinamsko nepomembna (to mi je nekako jasno),
– manjše motnje repolarizacije v prekordialnih odvodih tudi v D2, D3 in AVF,
– telesistolični šum nad apeksom levega prekata
– prezgodnja depolarizacija prekatov
Za pojasnilo se vam najlepše zahvaljujem.

Pri pregledu srca so ugotovili blago prirojeno anatomsko spremembo na mitralni zaklopki, blage motnje repolarizacije, ki so lahko prisotne pri anksioznosti in motnje depolarizacije prekatov. Indiciran osvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni !

Moj malček je bil operiran na odprtem srcu zaradi subaorntnega vsd-ja. Luknjico so zaprli z teflonsko krpico, katera je je popolnoma obrasla z endotelom. Kirurga pa sem pozabila vprašat kako je prišel do luknjice (rez skozi desni atrij ali ventrikel ali pa preko pljučne arterije) in kaj se zgodi s to odprtino ali jo zašije al ne, s kakšnimi šivi, se reabsorbirajo al ostanejo na srcu ves čas oz. se obrastejo tudi kot teflonska krpica ?

Zanima me še tudi ali se ta rez na srčni mišici vidi z Ultrazvokom in EKG-jem
Lepo bi prosila za odgovor
LP

Pozdravljeni!

Nisem prejela odgovora, pokazalo se je samo vprasanje..
Lp

New Report

Close