Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija 3 kanalni ekg

3 kanalni ekg

Pozdravljeni, bolecine v levi lopatici trajajo ze en dan, pravtako v levi roki in prsnem kosu. Take bolecine so pri meni pogoste in vedno zatrdijo da z mojim srcem ni nic narobe. Kardiolog potrebuje zapise ekg ob bolecini. Z monitorjem sem posnela 3 kanalni ekg, ki ga prilagam. Je relanvantno posneto s 3 kanalnim ekgjem ali je potrebno 12 kanalnega za ugotovitev morebitnih odstopanj T vala? Kaj porecete na izvid?

Ker, iz tehničnih razlogov, ni prikazan posnetek 3-kanalnega EKG, priporočam, da opravite pri svojem zdravniku ali pri kardiologu 6-kanalni ekg, ki je mnogo bolj zanesljiv.
Glede na vsebino vašega dopisa bi prej posumil na krč v koronarni žili kot na srčni infarkt, oziroma na bolečino zaradi prizadetosti rebrnih živcev. Ste poizkusili učinek običajnih tablet proti bolečinam, na pr. tablete Aspirin, Analgin. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ker, iz tehničnih razlogov, ni prikazan posnetek 3-kanalnega EKG, priporočam, da opravite pri svojem zdravniku ali pri kardiologu 6-kanalni ekg, ki je mnogo bolj zanesljiv.
Glede na vsebino vašega dopisa bi prej posumil na krč v koronarni žili kot na srčni infarkt, oziroma na bolečino zaradi prizadetosti rebrnih živcev. Ste poizkusili učinek običajnih tablet proti bolečinam, na pr. tablete Aspirin, Analgin. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Ker, iz tehničnih razlogov, ni prikazan posnetek 3-kanalnega EKG, priporočam, da opravite pri svojem zdravniku ali pri kardiologu 6-kanalni ekg, ki je mnogo bolj zanesljiv.
Glede na vsebino vašega dopisa bi prej posumil na krč v koronarni žili kot na srčni infarkt, oziroma na bolečino zaradi prizadetosti rebrnih živcev. Ste poizkusili učinek običajnih tablet proti bolečinam, na pr. tablete Aspirin, Analgin. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Po aspirinu bolecine po eni uri popolnoma prenehajo, ce tablete ne vzamem bolecina ne neha in lahko traja tudi cel dan.
Bolecine same po sebi niso zelo mocne so pa precej motece, se posebaj zato ker se ne najde vzroka.
Najhujse bolecine so vedno v rami in nadlahti. Roka ob bolecini ima zmanjsano moc. Ob naporu ali gibanju je bolecina enaka, dihanje je ne spremeni.
Bolecine se pojavijo navadno 2-3x na mesec najveckrat pol ure po tem ko se zbudim, vcasih me pa celo prebudijo iz spanja.
Necakinja in zelo podobne tezave. Babica je ze 3x prebolela infarkt.
Drugace sem zdrava, brez redne terapije, normalno fizicno sposobna.

Mislim, da je bolečina posledica nenavadnega položaja hrbtenice.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close