Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Tezave z srcem

Tezave z srcem

Lep pozdrav.Moje tezave pa so sledece.Stara sem 36 let imam tri otroke.Zaradi bolezni hrbtenice-tumor v spinalnem kanalu,premik diskov in obrabe mi je gibanje kar omejeno.Sem kadilka.Alkohola ne uzivam.Stanje pa je sledece ze 10 let imam neredno bitje srca,pulz nikakor ne pade pod 100.Zbadanje pri srcu pekoc obcutek,ki se siri proti vratu kot da pece zila na vratu.Imela sem uz srca pred leti jee bilo vse bp razn malo zadebeljena sklopka.Napadi pa so sledeci:Srce zacne hitreje biti do 160 udarcev,omotica,in kot da bi v grlu imela cmok.To traja dve tri minute nakar se preneha in sem popolnoma izmucena.Imela sem tudi holter kjer se je izkazalo da so ti napadi prisotni tudi ponoci ko spim do 170 udarcev na min.Zdravil ne jemljem nobenih,mi jih nihce ni predpisal.Ko se zgodi da moram na urgenco dobim beta blokator ampak ker imam pritisk nizek mi tega ne priporocajo moj pritisk je 78/56.Prosim za vase mnenje kaj naj storim saj se to dogaja vedno pogosteje in me je zelo strah saj imam majhne otroke.Res bi cenila vase mnenje.Poskusila sem vzeti apaurin ampak mi ne odgovarja ker samo spim imam pa dojencka.Hvala

Hvala za zaupanje. Napisali ste, da se vam ponavljajo napadi hitrega bitja srca, ki vas zelo izmučijo. Pri pregledih v “urgenci” so vam predpisali zdravilo iz skupine “betablokatorjev”, ki vam koristi, vendar ga slabo prenašate ker imate nizek krvni tlak. Dobili ste tudi Apaurin, ki vas preveč uspava in zdaj imate tudi dojenčka. Verjetno so vam zdravniki že povedali, da napadi niso nevarni. Verjamem, da so moteči. Glede na vsebino dopisa mislim, da niso napadi posledica organske bolezni srca, pač pa posledica nevrovegetativnih obremenitev (čezmerne duševne obremenitve) in verjetno tudi kajenja. Zelo priporočam, da opustite kajenje. Skušajte zmanjšati živčne napetosti. Zelo priporočam polurne sprehode 5 – 6 krat na teden. Od zdravil bi dal prednost nizkim odmerkom betablokatorja (Concor?), v nizkih odmerkih. Namesto Apaurina morda Helex. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close