Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Obcutek mehkobe, nezmožnost poziranja, tesnobe

Obcutek mehkobe, nezmožnost poziranja, tesnobe

Pozdravljeni,

krvni tlak imam med 135/85 -> 145/100 odvisno od dneva in 190cm/110kg.
Pred parimi meseci me je obsla nenadna slabost med prehranjevanjem in sicer obcutek, da bom padel skupaj. Obcutek je trajal cca 10min.
Ponovno se mi je ponovilo teden dni kasneje. Pa nisem nekdo ki se hitro ustrasi. Ampak po teh dveh incidentih se mi je to na tedenski bazi začelo dogajati med pogovori, med sedenjem na delovnem mestu. Ocutek nemoci/mehkobe, ki te dejansko zaustavi. Ce v tem trenutku vstanem ni se mi ne zvrti ampak lahko preusmerim.
Sportno lahko uro dve brez težav z pulzem 130-150 treniram in po treningu nimam nekih tezav.
Bil sem napoten s strani osebnega zdravnika na pregled v UKC na urgentni blok (vem ni bilo kriticno, ampak je vztrajal zdravnik) Kjer so preverili krvno sliko, slikali prsni koš in pregledali pretočnost venskih arterij. Vse BP.

Sedaj mesec dni nobenih tezav, pred parimi dnevi pa ponovno med lezanjem v miru na kavcu spet oblit pot, mehkoba in cutenje srca v grlu. To se mi veckrat pripeti.

In obcutek, da ze ne ves ali si to samo domisljam ali pa je res kaj narobe.
Sem pa opazil, da se mi to veckrat pripeti, ko dejansko začnem nekaj piti ali pa začnem jesti. V tem trenutku se mi zdi kot da je bolecina v levem zgornjem delu trebuha.
Medtem ko imam obcutek nekega pritiska v prsih levo ob strani prsnega kosa in v spodnjem delu levega dela prsnega kosa.

Pripetilo se mi je podobno tudi med nekim pogovorom, kjer sem med pogovorom izdihnil, kot da bi izdihnil prevec 🙂 ob tem sem spet zacutil bitje srca in mehkobo, da mi je zmanjkalo besed. Brez sape…

Se opravičujem za laično razlago, ampak poskusam opisati obcutke, brez nekega olepševanja…

Hvala in lep pozdrav!

Hvala za zaupanje. Kljub temu, da ste se potrudili pri opisu težave nisem uspel ugotoviti kaj se dogaja v njenem poteku. Najbolj se mi ponuja razlaga, da gre za motnjo v delovanju srca. Morda gre za nastop prezgodnjih srčnih utripov, ali za izpad posameznih utripov. Če se bo motnja ponavljala jo bomo končno le diagnosticirali. Drago mi bo, če se boste še oglasili. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Najprej hvala za vaš odgovor. Poskušal sem opisati čim več, mogoče se kdo še najde v tem 🙂 Pozabil sem napisat, da sem 35 let star.

Zaenkrat sem odstranil kavo, pa se mi v teh parih dneh ta obcutek ni ponovil.
Zanimivo je da po sportni aktivnosti se res počutim odlicno… nobenih tezav, tudi ko se umirim.

Zaenkrat spremljam in si bom poskusal zapisati, kako se kaj pripeti.

Hvala se enkrat in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Odgvor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close