Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Glavoboli in vrtoglavice

Glavoboli in vrtoglavice

Pozdravljeni!

Stara sem 27 let. Pred cca 1 mesecem, sem se pričela slabše počutiti. Pogostejša utrujenost, močno potenje ponoči, rahli glavoboli, blažje vrtoglavice, sredi noči mi tudi pričelo šumeti v ušesih vključno z glavobolom. Imam že vse življenje nizek pritisk, nazadnje izmerjen 96/62. Slabo se pričnem počutiti tudi med branjem (čuden občutek v glavi), zaradi česar moram s trm tudi prekiniti. Nedavno se mi je pričelo vrteti po spolnem odnosu, da sem enostavno morala samo počivati. Bila sem pri zdravniku, kateri mi je predpisal kapljice za uporabo pri živčnih motnjah ter motnjah spanja in tudi za uporabo proti zgodnjem starostnem razpadu srca. Morala bom tudi v laboratorij na odvzem krvi.

Zdravnik mi ni ničesar povedal na kaj sumi, ampak me je malo šokiralo, ko sem v lekarni prevzela te kapljice.

Bi mi lahko prosim vi razložili? Vem, da bom od njega tudi izvedela, zanima pae tudi drugo mnenje.

Hvala. Lepo Vas pozdravljam

V dobi, ko še ni bilo zdravil v obliki tablet so zdravniki predpisovali zdravila, ki jih je bolnik užival v obliki kapljic ali tekočine (majhne ali velike žlice). V dopisu ni podatkov iz katerih bi lahko sklepal na njihov učinek (proti bolečinam? proti vrtoglavici? za pomiritev živcev?). Mislim, da gre za blago delujoče zdravilo. Mislim, da ste dobili zdravilo za pomiritev živcev nekdaj zelo pogostoma predpisano zdravilo “Valeriano). Odpravite preiskavo krvi, uživajte sedanje zdravilo in po potrebi se ponovno oglasite. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close