Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nakazan Q zobec

Nakazan Q zobec

Spostovani,

Vase mnenje in dolgoletne izkusnje resnicno spostujem zato bi Vas prosil za razlago izvida oz mnenje. Napoten sem bil na urgenco zaradi moznih zolcnih kamnov kjer so mi najprej posneli EKG. Slednjega so mi v zadnjih letih posneli ze nekajkrat, tokrat pa je v zapisu novost in sicer nakazan q zobec. Zanima me kaj to pomeni, je razlog za skrb…? Zadnje dni se namrec pocutim precej slabo z rahlo povisano temperaturo, bolecinami v misicah in sklepih.

Izvid: sinusni ritem s fr 97/min, intermediarna os, nakazan q zobec D2-3, aVF, V5-6.

V krvnem izvidu so poudarjene (ker ni referencnih vrednosti) naslednje postavke: P-PC 1,16, MCHC 347 g/l, S-crp 6 mg/l, S-Kalij: 3,65 mmol/L.

Star sem 28 let.

Za odgovor se Vam iskreno zahvaljujem.

Negativen zobec Q v več odvodih dopušča sumiti na preteklo zaporo drobne srčne žile. Anamneza? Prejšnji EKG?
MCHC = mean corpuscolar hemoglobin concentration. Normalne vrednosti : 310 – 350 g/l. S-CRP (pokazatelj vnetnega procesa). Normalna vrednost do 5 mg/l. Pri vas je morda blaga viroza vzrok, da je CRP komaj malo nad normalno mejo. S-Kalij : normalne vrednosti: 3,80 – 5, 50 mmol/l. Vrednost v vaši krvi je bila 3,65 mmol/L, kar je malo nižje od minimalne. Izvid kaže na prenizko vrednost kalija. Glavni vzroki: nepravilna prehrana, infuzija glukoze, stranski učinek diuretika, bolezni ledvic, itd.. P-PC: (v razpoložljivi literaturi nisem našel razlage kratice)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prilagam se sliko EKGja, ki mi je bil posnet mesec dni pred tem, vendar pojasnil nisem dobil. Takrat sem obiskal NMP zaradi vec dni trajajocih bolecin v hrbtu in pod levo lopatico. Bolecine v prsnici imam vseskozi, vendar jih pripisujem dolgotrajnemu vsakodnevnemu sedenju in nepravilni drzi. Imam kaksen razlog za skrb?

[img]https://preview.ibb.co/dSokz8/8_D5176_B8_C1_DD_4448_9160_1_E58_CF027568.jpg[/img]

nova
Uredništvo priporoča

Prisotnost zobca Q dopušča sum, da je bolnik prebolel zaporo tako drobne žile da je zaplet prebolel “stoje”. Po opisu sedanjih težav odpade sum, da gre za prizadetost srčnih žil. Bolj sumim na bolečine zaradi blagih sprememb v hrbtenici oziroma za bolečine zaradi stresnih vplivov. Mislim, da bodo zadostovala običajna zdravila proti bolečinam in blaga pomirjevala (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji in jih morda že poznate).
Če ne stanujete predaleč lahko pridete na posvet po predhodnen dogovoru. Za datum in uro pokličite gospo Jasno, tel. 01. 234.7550. Naslov: Društvo “Za srce”, Dalmatinova ul. 10, Ljubljana

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Napisali ste, da v prejšnjih EKG niso zdravniki navedli prisotnosti zobca Q. Morda ga še ni bilo. Bolj verjetno mu niso pripisali posebnega pomena ker niste navajali bolečin sumljivih za zaplet v drobni srčni žili.
Mi bo drago, če boste prišli na razgovor. Ker je Dalmatinova ul. sedaj v prenovi, vam bo morda malo težko do našega društva (nasproti hotela “City”). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close