Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Biopsija in miokarditis

Biopsija in miokarditis

V 11 tednu nosecnosti, sem pristala v bolnici zaradi dehidracije, na kar me je zacelo tiscati v prsih in cutila sem aritmijo. Nekaj ur sem tezko in hitro dihala, ter na trenutke ostajala brez sape. Naredili so mi lab.izvide, ki so pokazali da je troponin povisan na 133, UZ srca (normalna sistolicna levega prekata EF 55%,GLS 20%. Pregledali so mi zile, ki so bile uredu. Troponin se je zacel spuscati, ob odpustu iz bolnice je bil 0,611. Svetovali so splav, vendar se za to nisem odlocila, na kar sem v 37 tednu rodila zdravo puncko (sprozen porod), sicer je to moj tretji otrok, stara pa sem 30 let. 2 meseca po porodu so mi naredili MR: kopicenje kontrasta v miokardu levega prekata je skladna z napotno diagnozo miokarditisa, glede na obseznost barvanja, verjetno se aktiven.
Ze leto dni imam konstantno povisan troponin, ter tiscanje v prsih, hitro se utrudim in zmanjkuje mi sape. Pijem Concor 2,5, po porodu so mi dodali se trenzopril 7,5. Izkljucen je lazno pozitiven troponin. V bolnici so mi naredili vse mozne preiskave, ter se odlocili za biopsijo, ki naj bi bila cez par mesecev.
Ker sem zelo zaskrbljena zaradi vsega, bi prosila, se za vase strokovno mnenje, najlepsa hvala v naprej.

V dopisu ni podatka o ustanovi v kateri se ste zdravili. Zelo verjetno v eni vodilnih v Sloveniji v kateri opravljajo tudi biopsijo srčne mišice, ko ne uspejo z rutinskimi postopki ugotoviti natančne diagnoze bolezni (v tem primeru miokarditisa) in s tem bolj pravilno zdravljenje. V dopisu ste navedli, da je biopsija predvidena šele čez nekaj mesecev, kar daje upanje, da ne bo več nujna.
Morda ne bo odveč, če vam, za lažje prenašanje sedanje duševne napetosti, povem latinski rek, ki se ga strogo držimo vsi zdravniki “Salus aegroti suprema lex” ali po domače “zdravnik naj vedno dela v korist bolnika”. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close