Najdi forum

UZ srca

Pozdravljeni,

prosil bi vas, če mi razložite nekaj iz izvida uz srca. Star sem 40 let in jemljem
prenewel za povišan krvni tlak, včasih mi preskakuje srčni utrip. Bil sem na
pregledu EKG in je uredu, včeraj sem bil še na UZ srca in je zdravnica rekla,
da je srce uredu. Zanima me en stavek v izvidu, ki se glasi: Hipertrofične stene LV,
ostale dimenzije srca so normalne in tudi vse ostalo normalno.
In zanima me še to: Teichholz- EF: 69,2% FS: 38,7%
Pombo- EF:76,9% FS: 38,7%… To je pod LV Function. A te procenti pomenijo, da
ima moje srce še takšno moč delovanja? Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor, da si
razjasnim v kaksnem stanju je moje srce, ker zdraviki nič kaj dosti ne povedo.
LP

Vaša zdravnica vam je prav povedala, da je vaše srce še normalno delujoče, je pa, zaradi povišanega krvnega tlaka, postalo malo večje kot je pri 40 let starih ljudeh, ki imajo normalen krvni tlak. Verjetno imate nekoliko povišan krvni tlak že več let, ki je že povzročil odebelitev stene levega prekata in nastopanje prezgodnjih srčnih utripov.
Morda vam je že znano, da vrednosti krvnega tlaka nad 140/90 mm Hg so toliko bolj škodljive srcu čim so višje. Skušajte živeti čim bolj zdravo (zdrava uravnotežena prehrana, v hrani čim več sadja in zelenjave, čim manj soli, skrb za pravilno telesno težo, nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, omejeno uživanje kave, zadostni nočni počitki, redno gibanje (po možnosti polurni sprehodi več krat na teden, itd.). Danes želimo, da bi tudi bolniki , ki se zdravijo zaradi visokega tlaka dočakali visoko starost brez večjih težav.
Upam, da je sedanji odmerek zdravila dovolj učinkovit.
Od številk navedenih v izvidu UZ srca, je najbolj pomembna in povedna številka 69, ki od 65 navzgor kaže na normalno delujoče srce. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Hvala vam za odgovor in še eno vprašanje bi imel. Jemljem Prenewel 8mg, to je
sicer najvišja doza,krvni tlak imam večinoma pod 140/90. Vendar včasih, ko imam
kakšne epizode, mi lahko kar naraste..Kaj bi mi vi svetovali, še kakšno dodatno zdravilo
poleg prenewela ali zamenjavo. In zanima me za malo povečano srce, a se lahko ponovno
vrne na normalno velikost ali bo ostalo tako za vedno?

Prenewel je zdravilo, ki vsebuje dve zdravili, ki ju uspešno predpisujemo že več let. Če je učinek Prenewela nezadosten lahko dodatno predpišemo še tretje zdravilo v manjših odmerkih, več ur po Prenewelu. Vsekakor skušajte se izogniti večjim daljšim telesnim naporom. Pri zelo natančnem jemanju dovolj učinkovitih zdravil lahko dosežemo, da srce se ne veča ai celo malo zmanjša. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prenewel je zdravilo, ki vsebuje dve zdravili, ki ju uspešno predpisujemo že več let. Če je učinek Prenewela nezadosten lahko dodatno predpišemo še tretje zdravilo v manjših odmerkih, več ur po Prenewelu. Vsekakor skušajte se izogniti večjim daljšim telesnim naporom. Pri zelo natančnem jemanju dovolj učinkovitih zdravil lahko dosežemo, da srce se ne veča ai celo malo zmanjša. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prenewel je zdravilo, ki vsebuje dve zdravili, ki ju uspešno predpisujemo že več let. Če je učinek Prenewela nezadosten lahko dodatno predpišemo še tretje zdravilo v manjših odmerkih, več ur po Prenewelu. Vsekakor skušajte se izogniti večjim daljšim telesnim naporom. Pri zelo natančnem jemanju dovolj učinkovitih zdravil lahko dosežemo, da srce se ne veča ai celo malo zmanjša. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close