Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Stiskanje v prsnici

Stiskanje v prsnici

Spoštovani, stara sem 23 let in se ukvarjam s športom rekreativno (4x-5x na teden). Zanima me, če so moje težave povezane s srcem. Včasih na prazen želodec in pri spremembi položaja me stisne od žličke proti prsnici, kakor da bi začutila refluks. Zadnje čase me je precej peklo v želodcu, zato sem začela jemati nolpazo. Precej se mi tudi spahuje. Me pa skrbi, da bolecine ne izvirajo iz želodca, ampak so srčnega izvora. Med športom se mi bolečine ne pojavljajo. Naredila sem uz in ekg srca, ki sta bila normalna. Imam tudi občasne ekstrasitole v mirovanju, en na dan 3 dni pred menstruacijo, ko sem tudi bolj živčna kot ponavadi. Že celo leto sem v zelo stresnem stanju zaradi faksa. Ker se zelo rada ukvarjam s športom, me zanima ali je indciriano tudi obremenitveno testiranje? Zaradi teh težav sem napeta in se nemorem nikakor povsem sprostiti.
Hvala za odgovore,
Lep pozdrav.

V dopisu ste navedli več težav, zaradi katerih se bojite, da so posledica bolezni srčne mišice ali srčnih žil. Nič od tega. Verjetno vam je enako povedala osebna zdravnica in vam predpisala zdravilo Nolpaza, ki ga zdravniki predpisujejo pri gastroezofagealni refluksni bolezni (GERB), pri kateri so težave zelo pisane, med katerimi je zelo pogosta zunajsrčna bolečina za prsnico.
Napisali ste, da vas psihično bremeni “faks”, kar je že sam zadosten vzrok za težave. V dopisu niste napisali ali kdaj vzmete pomirjevalo, da lažje preživite zadrege. Morda ne bo odveč, če ga vzamete, ko je res potrebno. Zadostujej lahko že blago pomirjevalo, na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Ni zadržka, da nadaljujete s sedanjo športno aktivnost.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close