Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nočni dogodek

Nočni dogodek

Spoštovani,

potrebujem dober nasvet. Doživela sem izredno hud stres zaradi hudega dogodka v družini. Čez dan sem se skušala nekako zamotiti z delom, ponoči pa me je zbudila močna bolečina pri srcu in razbijanje srca, tik pred tem sem imela sanje in sem umirala z močno bolečino v srcu, usta so mi odrevenela. Z dihalno tehniko sem po nekaj časa umirila srce in tudi nekako uspela (slabo) zaspati. Bi ta dogodek lahko opredelila samo kot panični napad, ali bi me moralo skrbeti, da res ni šlo za kaj resnejšega, npr. milejši infarkt.
Stara sem nekaj nad 50, z doslej zdravim srcem, ekg vedno v redu, srčni utrip v mirovanju pribl. 60, pritisk nizek, cca 100/70, od hormonov jemljem nadomestno hormonsko terapijo eno leto. Holesterol vedno v redu, le spomladi letos po več serijah hudih prehladov, imam tudi astmo z redno terapijo, nekoliko povišan.

Lepo vas prosim za vaš odgovor in vas lepo pozdravljam.

Opravičujem se za pozen odgovor.
Mslim, da je šlo le za panični napad brez posledic. Po potrebi lahko vzamete blago pomirjevalo (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close