Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni.

Dobila sem laboratorijski izvid in vas lepo prosim za razlago.
Navajam samo vrednosti, ki odstopajo od povprečja.

Hematološke preiskave:
K-Hemoglobin: 109
K-MCV: 75,8
K-MCH: 22,9
K-MCHC: 302

Biokemijske preiskave:
S-Sečnina: 2,6
S-Glukoza: 6,4
S-HDL-Holesterol: 1,2

Kaj mi svetujete?

Izvid preiskave krvi kaže na majhen volumen krvnih teles (eritrocitov) in na nizke vrednosti krvnega barvila v njih. Taka sika krvi je značilna za kronično slabokrvnost, ki je lahko posledica majhih kroničnih izgub krvi (krvavitve iz prebavil, velika izguba krvi pri menstruacijah, hudo hujšanje, itd.). Dodatno je raven sladkorja v krvi blago nad normalno vrednostjo in raven holesterola blago prenizka. Priporočam povet pri ibranem zdavniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Izvid preiskave krvi kaže na majhen volumen krvnih teles (eritrocitov) in na nizke vrednosti krvnega barvila v njih. Taka sika krvi je značilna za kronično slabokrvnost, ki je lahko posledica majhih kroničnih izgub krvi (krvavitve iz prebavil, velika izguba krvi pri menstruacijah, hudo hujšanje, itd.). Dodatno je raven sladkorja v krvi blago nad normalno vrednostjo in raven holesterola blago prenizka. Priporočam povet pri ibranem zdavniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni, prosila bi za razlago izvida uzja : ehokardiografsko so dimenzije srcnih votlin videti primerne z izjemo vzdolzne dimenzije levega preddvora , ki je mejno podaljsana. sistolicna funkcija levega prejata je videti ohranjena. znaki zacetne blage motnje relaksacije(distolicna disfunkcija 1 po tipu motene relaksacije). segmentnij motenj krcljuvosti ni. iztisni delez je primeren. aortna zaklopka je morfolosko videti trilistna. se primerno odpira. anterogradni gradient je normalen do 7mm hg. videti je min (manj kot 1) hemodinamsko se nepomembni centralbi jet alrtne insuficience. mitralna zaklopka je primerna. ostali zaklopki ne kazeta morfoloskij posebnosti. ker ne vem kdaj imam kardiologa bi res prosila za razlago 🙂 za 1x jemljem byol 2,5mg,sem pa van glede tega zd pisala 🙂 lp

Pozdravljeni

Ali uspešna operacija na srcu zaradi prirojene srčne napke subaortni vsd, ki je bila izvedena pravočasno , v otroštvu in napaka je v celoti odrpavljena. Funkcija srca je povsem normalna, vpliva na življenjsko dobo ?
Večina kardiologov pove da ne, se pravi da se pričakuje normalna življenjska doba, ki pa ni odvisna od te napake. Kakšno pa je vaše mnenje?

Za odg. se vam že v naprej zahvaljujem.
Lp

Ker je napaka kirurško odpravljena in je delovanje srca normalo, mislim, da lahko pričakujete dolgost življenja odvisno samo od genskih vplivov in morebitnih novih bolezni. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ubistvu nisem nikoli imela srčne operacije, mogoče sem napisala premalo podatkov , se opravičujem. to je moj 2gu uz srca, prvi je bil pred 10 letu(ko sem imela 17 let). takrat so mi podali diagnozo manjši prolaps mitralne zaklopke, sedaj o tem vidim da ni nič govora, je pa o aortni zaklopki..

lp

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni !

Hvala za odgovor, zanima me še samo nekaj, šlo je za subaortni vsd s prolapsom denega koronarnega lističa, od operacije je sedaj 13 let in je vse brezhibno, ali je možno da karnakenkrat začne aortna zaklopka puščati regurgitirati, zaradi te napake katera je bila pravočasno in uspšeno izvedena ?

Lepo prosim za odg.
LP

Napake v srcu so lahko prirojene, večina pa nastanejo v teku življenja. V hipu ko nastanejo so lahko brez vsakršnega simptoma. Njihovo prisotnost zanesljivo ugotovimo iz podatkov, ki nam jih posreduje bolnik.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni, mi lahko prosim razlozite spodnji izvid. lp

New Report

Close