Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija trzanje žil ali mišic

trzanje žil ali mišic

Pozdravljeni!
star se 26 let in imam probleme z trzanjem mišic. mišice mi trzajo najbol v mečih in stegnu včasih tudi na notranji strani stopala ampak samo ko sedim in ležim. ko hodim teh trzljajev ne cutim. tudi neka pekoča bolečina se mi pojavlja v stegnih in ukoli gležnja ali malo višje. ampak ko hodim teh bolečin in trzljajev ni.to traja ze skoraj 3 tedne. imel sem tudi poškodbo v ledvenem delu hrbtenice zelo me je peklo skoraj 1 teden potem sem šel do bio energetika in mi je stegnil hrbtenico od takrat me ni bolelo več. občasno se mi sedaj pojavi bolečina v ledvenem delu hrbtenice ampak ne traja dolgo.sedaj me skrbi da ni kaj z žilami v nogah. zanima me kakšni so simptomi ce bi imel žilne okvare in ali bi vi moje simptome povezali z žilnim obolenjem. hvala za odgovor v naprej.

Napisali ste, da imate težave (trzanje in bolečine v nogah) predvsem v ležečem položaju. Mislim, da ne gre za prizadetost žil pač pa za draženje živcev nog pri določeni legi telesa.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor gospod doktor. v ležečem položaju tudi ampak najbol izrazito mi trza ko sedim. gre mogoče za kakšen pritisk na živec v ledvenem delo hrbtenice kajti kaksne pol leta sem imel težave v ledvenem delu skoraj 1 teden se nisem mogel prekloniti. ampak sedaj me ne boli v ledvenem delu ampak trzljaji so prisotni.

nova
Uredništvo priporoča

Moslim, da je tako kot ste napisali. Skušajte ugotoviti v katerem položaju telesa se pojavi bolečina in se tega čim bolj izogibajte. Indiciran posvet pri ortopedu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Moslim, da je tako kot ste napisali. Skušajte ugotoviti v katerem položaju telesa se pojavi bolečina in se tega čim bolj izogibajte. Indiciran posvet pri ortopedu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala za odgovor. ampak bolečin ni samo trzljaji so ki ne bolijo

Pri “trzanju” se mišica krčevito skrči, kar lahko povzroči bolečino. Menim, da zadostujejo proti bolečinam navadne tablete (na pr. Lekadol) ali močnejše (na zdravniški recept)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri “trzanju” se mišica krčevito skrči, kar lahko povzroči bolečino. Menim, da zadostujejo proti bolečinam navadne tablete (na pr. Lekadol) ali močnejše (na zdravniški recept)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close