Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Mnenje: Ultrazvok srca

Mnenje: Ultrazvok srca

Pozdravljeni!

Sem 26 let star in se ukvarjam s športom aktivno približno 10 let. ( 3-4x trening, telovadba tedensko + tekma – nogomet). Med tem obdobjem nisem začutil nobenih problemov, vedno sem bil dobro fizično pripravljen.
Pred nekaj tedni sem prišel na jutranji nogometni trening, kjer sem po 10 minutah vadbe bil neobičajno utrujen (hiter utrip, napenjanje v želodcu, zadihanost in pekoč občutek v zgornjem delu prsi). Ker je bilo to za mene nekaj “novega” sem se prestrašil situacije in obiskal zdravnika, ki mi je opravil EKG ter tudi UZ srca. Na podlagi EKG in krvnih izvidov so mi rekli, da z mano nič ni narobe in da sem le anksiozen. Probal sem nadaljevat s treningi in težave so se ponavljale, zato sem vztrajal in odšel do zdravnice, ki je odkrila okužbo s Helicobacter. Po 2-tedenski terapiji (antibiotik + ZPČ) se počutim v smislu napenjanja boljše ampak se občutim zelo šibko/utrujeno, tudi moje fizične sposobnosti glede športa so nekje na 60%.
Medtem je prišel tudi izvid UZ srca:
-Atrij levi 43*35 mm, desni 44*38 mm.
-septum v diastoli 10 mm, premer prekata bazalno 54 mm, posteriorna stena 10mm, v sistoli 16,35,15 mm.
-iztisna frakcija 63 %
-Pulmoralna zaklopka 1,20 m/sek
-Aortna zaklopka 1,64 m/sek, površina ustja 3.30 cm2, regurgitacije ni
-Mitralna zaklopka je morfološko normalna, transmitralni pretok je normalen z E valom 1,04 in A valom 0.60, normalen je tudi vzorec tkivnega doplerja , regurgitacija je minimalna
– Trikuspidalna zaklopka morfološko in funkcionalno bp.
– VTI iztočnega trakta levega prekata je 25,8cm
-Perikad bp.

Nekako mi ne da miru in sem zadnje čase malce “depresiven”, ker sem nekako “fizično omejen”.
Je možnost, da bi za tako hitro spremembo (v 1 dnevu),slabo fizično stanje, bila kriva bakterija ali je lahko razlog drug? Zanima me te tudi UZ izvid, ki kaže na minimalno regurgitacijo, bi lahko to povzročalo težave?
Zaenkrat nisem prepričan, če lahko sploh aktivno nadaljujem s športom.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,

Alan

New Report

Close