Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ekstrasistole

Ekstrasistole

Pozdravljeni.
Tudi moja težava so ekstrasistole. Podobno kot opisujejo predhodniki, kot nekakšen preskok, potem močan utrip, včasih tudi pospešeno kratkotrajno bitje.. Že 2x sem bila na uz srca in kratkem ekg-ju. Pred 10 leti in nazadnje pred 4 leti. Neredni utripi se meni pojavljajo kar pogosto, sigurno večkrat na dan. Opažam, da so tudi povezani s spremebo položaja telesa, recimo če se sklonim, ne pa vedno.
Obakrat UZ ni pokazal nobenih posebnosti. Stara sem 40 let, visoka 175 in imam 60 kg. Je možno, da je vseeno kaj narobe s srcem, kljub dvema ultrazvokoma in ali se lahko kakšna stvar naknadno pojavi, ki je prej na srcu ni bilo?
Razmišljam, da bi šla na ponovni pregled?
Hvala in lep dan vam želim.

Ekstrasistole (prezgodnji srčni utripi) nastajajo pri bolnih in zdravih srcih. Vzrokov je nešteto (stresni vplivi, vremenski vplivi, položaj telesa, itd). Mislim, da imate zdravo srce, na katerega vplivajo razni stresni dejavniki (premalo gibanja, kajenje, čezmerno pitje kave, vreme, položaj telesa, itd). Priporočam zdrav način življenja (nekajenje, omejeno pitje kave in alkohola, zadostni nočni počitki, izogib stresnim situacijam, itd). Dodatno lahko svetujem, da po potrebi vzamete tableto Persen, ki je v prosti prodaji. V nasprotnem primeru boste prosili zdravnika, da vam predpiše nekoliko močnejše pomirjevalo. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close