Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Razlaga izvida obremenitvenega testa

Razlaga izvida obremenitvenega testa

Spoštovani !
Prosim za razlago v priponki poslanega izvida. Obremenitveni test sem opravil, zaradi težav, ki so sledile znižanju odmerka bloxana s 50 mg na 25 mg dnevno. Zaradi pojava aritmij mi je bil predpisan v devetdesetih letih. Na začetku meseca marca, letos, sem imel več dni zaporedoma po običajni rekreaciji (ena ura smučarskega teka, ali dobra ura hoje čez bližnji grič cca 200 m višinske razlike, ali pa samo hitra hoja “okrog mesta” cca 6,5 km) dolgo v noč povišano frekvenco (okrog 75, prej v mirovanju 60), občutek razbijanja srca, občutek zastajanja in preskakovanja ritma…Rekreacijo sem opustil za teden dni in težave so izzvenele, osebni zdravnik mi je predlagal ponovno odmerek bloxana 50 mg dnevno in obremenitveni test. Prosim za razlago izvida, predvsem me zanima kaj je mišljeno z “utrujenostjo” in mnenje s kakšno intenzivnostjo naj se lotim svoje običajne rekreacije, da se mi težave ne bodo ponovile. Zahvaljujem se za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Priponke nisem našel. Z “besedo “utrujenost” je povedano, da je bila končna stopnja obremenitve na zgornji meji.
Neodvisno od rezultata preiskave obremenitvenega poizkusa ste že sami ugotovili, da ste pri vaših rekreativnih obremenitvah prekoračili dopustne obremenitve. Bloksan je zelo koristen proti aritmiji, vendar zmanjša stopnjo obremenitve.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close