Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ekstrasistole in depresija

Ekstrasistole in depresija

Pozdravljeni.Stara sem 28 let in imam tri otroke.sem kadilka 10 let in spijem 3 kave dnevno.alkohola ne pijem.zdravim se zaradi anksioznosti in depresije.gibam se bolj malo.lani poleti so se mi začele težave s preskakovanjem srca in bolečinami v žlički ali želodcu.imam zelo hiter utrip srca,to me ni toliko motilo kot pa te ekstrasistole.bila sem na golniku na obremenilnem testiranju,ki je pokazal prehiter utrip,na ultrazvoku srca,ki je bil brez posebnosti-vidna ena ekstrasistola in že večkrat sem imela ekg,ki ravno takrat ekstrasistol ni bilo.zanimivo je to,da jih v ležem položaju nimam,imam jih samo če ležim na levem boku,v sedečem položaju,počasna hoja in predklon.poleg teh ekstrasistol je takrat prisotna še bolečina v žlički in spahovanje,občutek zgage.pred enim mesecem so mi odstranili žolč,zaradi žolčnih kamnov.toda zadeva se ni izboljšala.lani sem bila na gastroskopiji in piše zmerno pordela sluznica-gastritis.imela sem tudi holter in prisotnih je bilo le 12 ekstrasistol,utrip pa je dosegal okoli 180 na min,na počasnem sprehodu,zato sem dobila procorolan 2 x 5mg dnevno.jemljem jih ze 8 mesecev pa imam se vedno ekstrasistole.utrip se je res zmanjsal v mirovanju.toda ko npr. doma pospravljam mi se vedno hitro bije in sem totalno brez kondicije.odpovedala sem se tudi kavi in kajenju pa so ekstrasistole se vedno bile.res pa je da imam najvec tezav tik pred menstruacijo.takrat sem tudi psihicno sesuta in razdrazljiva.vceraj sem ekstrasistol naštela okrog 20,me zelo motijo in mi omejujejo življenje.saj jih težko ignoriram,predvsem imam pa strah potem da me bo kap,ko bom sama z otroci,ali ko grem z njimi ven.zanima me koliko je to sploh nevarno?naj omenim da sem v zadnjem letu izgubila 12 kg, jemljem tudi flixotide zaradi astme.zaradi ekstrasistol sem se popolnoma zaprla vase,ne maram hoditi v javnost in se izogibam trgovskih centrov.najbolj pa me boli to,da imam tri odraščajoče otroke,ki me v tem obdobju najbolj potrebujejo,jaz pa imam strah sama z njimi kam it.dala sem tudi kri za ščitnico pa je bilo ok.čeprav sem sumila da bi bil lahko to vzrok saj imam dostikrat čez dan občutek da me zebe,ponoči pa me obliva vročica.dostikrat se znojim in pojavljajo se mi mozolji po obrazu,kot bi bila v puberteti.zanima me ali je smiselno da dam pregledati še t3 in t4 kljub temu da je tsh ok? Kaj bi bile lahko vzrok bolečinam v žlički in pri srcu, hitremu pulzu,srce pa je ok? In koliko ekstrasistol dnevno se sploh tolerira? Oprostite dolgemu dopisu, ampak zdravnica me več ne jemlje resno,saj vse moje težave prepisuje psihi.hodila sem tudi na ivf postopke in za mano so dolgi hormonski postopki in porod dvojčkov.ekstrasistole sem imela tudi v nosečnosti toda ne tako pogoste kot zdaj.hvala za odg in lep dan

Hvala za zaupanje. V dopisu ni podatkov, ki bi kazali na organsko bolezen srca. Verjetno ste že slišali ali brali, da mnogo krat nastopajo ekstrasistole pri zdravih srcih pri bolnikih, ki so fizično ali duševno preobremenjeni. Mislim, da je to pri vas. V dopisu ste navedli Procoralan, ki je premalo koristil. Ali imate veliko izkušenj z zdravili, ki jim pravimo anksiolitiki (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji ali tablete Lexaurin, ki jih bolniki dobijo na zdravniški recept). Čestitam vam, da ne kadite več. Upam, da ste zmanjšali pitje kave. Ali se dovolj gibate? Zelo koristni so dnevni polurni sprehodi, delno s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden neodvisno od vremena. Izognite se stresnim situacijam kolikor mogoče. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

dgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

dgovor poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor.Procoloran še vedno jemljem, pomaga mi pri zniževanju utripa,toda ne pri ekstrasistolah.katere tablete pa naj bi pomagale pri ekstrasistolah? Jemljem pa asentro 100mg ( antidepresivi) in controloc za želodec ter aerius za alergijo.naj omenim da se moj pritisk giblje nekje okoli 80/50.in je kava tista ki mi ga dvigne in nisem tako zaspana.pomirjeval pa ne bi rada jemala.razmišljala sem tudi o kontracepcijskih tabletkah ki bi mogoče malo umirile hormone in s tem posledično mogoče tudi ekstrasistole ki so najhujše pred menstruacijo in v času ovulacije.kaj vi mislite o tem? Bi lahko hormonsko neravnovesje povzročalo takšne motnje?hvala in lp

V prvem odgovoru sem povedal, da bi vam lahko zelo pomagala “anksiolitično zdravljenje (zdrav način življenja, polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden, delno s pospešeno hojo, izdatni nočni počitki, omejeno pitje kave, nekajenje, izogibanje stresnim situacijam, itd.). Priporočam tudi jemanje blagih pomrjeval , na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close