Najdi forum

zanimame37

Opravila sem samoplacniski UZ srca zaradi preskokov srca, katere imam ze od zacetka srednje sole. Starost 37 let.

Pise:
Votlina levega prekata je normalno velika (EDD 48 mm, ESD 27mm) . Stene levega prekata niso zadebeljene. Globalna sistolicna funkcija levega prekata je normalna, brez segmentnih motenj krcenja ( EF 75%)
Utripni volumen je normalen ( VTI v iztocnem traktu je 23 cm)
Transmitralni pretok in pretok skozi pljucno veno imata normalna vzorca, E/Em je 5,5 – ni motene diastolicne funkcije levega prekata.
Desni prekat je normalno velik, desni predvor je normalno velik.
Aorta je v zacetnem delu normalno široka.
Aortna zaklopka je trilistna, morfolosko in funkcijsko normalna.
Mitralna zaklopka je morfolosko in funkcijsko normalna, zelo blago pusca.
Trikuspidalna zaklopka je morfolorsko in funkcijsko normalna, minimalno pusca.
Perikard: bp

Mnenje:
Normalna sistolična funkcija normalno velikega levega prekata
Normalna diastolična funkcija levega prekata.
Normalne srcne zaklopke.
Normalno siroka asc. aorta.

Skrbi me ker je zdravnica napisala, glede zaklopk da minimalno puscajo?
Ker se precej rekreiram, bi rada vedela če se s “takimi” zaklopkami se vedno brez skrbi ukvarjam s sportom? 3 – 4x tedensko.

Pritisk imam vecinoma od 90 – 110/60 – 73. Utrip 60 – 80.

Hvala vnaprej za odgovor.

Ob navedenih izvidih ni zdržka, da se še nadalje bavite z rekreativnim športom. Indicirana UZ – kontrola srca čez dve leti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ob navedenih izvidih ni zdržka, da se še nadalje bavite z rekreativnim športom. Indicirana UZ – kontrola srca čez dve leti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si
nova
Uredništvo priporoča

Zahvaljujem se vam za odgovor. Vprasali bi še zakaj do puscanja sploh pride? Ali imam to mogoce ze od rojstva? Šuma na srcu ni bilo slisati nikoli. Ekg je bil prav tako v redu.
Ali to pomeni, da bom morala imeti od zdaj naprej, šele 37tega leta – stalne kontrole na 2 leti?
Kardiologinja mi je namrec rekla da je srce normalno. Sedaj sem zmedena.

Lep pozdrav

Mi lahko prosim ogovorite zadnji mail kajti zelo me skrbi, da zaklopki blago oz minimalno puscata. Se lahko to z obremenitvami poslabsa?

Blago popuščanje zaklopk je v veliki večini primerov hemodinamsko nepomembno.
Mislim, da lahko nadaljujeje z dosedanjim načinom obremenitev (rekreacijsko gibanje).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close