Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Pavza med utripi

Pavza med utripi

Pozdravljeni,

Star sem 30 let in se na vas obračam s prošnjo po razlagi mojega stanja in počutja. Zvečer ko se uležem v posteljo, dobim na vsake toliko časa občutek kot da bi mi šli od srca proti glavi mravljinci, čeprav to verjetno niso. Med tem, ko si tipam pulz na zapestju srce naredi vmes krajšo pavzo. Poznam tudi kakšen je občutek pri ekstrasistolah ko srce vmes naredi daljšo pavzo. Ta pavza, ki jo opisujem je krajša. Malo sem brskal po internetu in naletel tudi na aritmijo imenovano sinusna pavza. Med dnevem nimam težav z omenjenim občutkom se mi pa vsake toliko časa malo vrti. Prosim vas za nasvet kaj bi bilo najbolje storiti.

Najlepša hvala

Lep pozdrav
Zaskrbljenec 30

Za točno ugovitev dogodkov v vašem srcu je potreben daljši posnetek EKG. Morda imate le sinusno aritmijo (blago neredno bitje srca zaradi živčnosti) ali prezgodnje utripe (ekstrasistole), ki so lahko živčnega izvora. Lahko blažite motnje z blagim pomirjevalom (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) oziroma s polurnimi sprehodi, deloma s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, ter z nekajenjem in zdravim načinom življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Za točno ugovitev dogodkov v vašem srcu je potreben daljši posnetek EKG. Morda imate le sinusno aritmijo (blago neredno bitje srca zaradi živčnosti) ali prezgodnje utripe (ekstrasistole), ki so lahko živčnega izvora. Lahko blažite motnje z blagim pomirjevalom (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji) oziroma s polurnimi sprehodi, deloma s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden, ter z nekajenjem in zdravim načinom življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close